Jerzy Brzęczek Lewandowski miejsce
Instagram - Robert Lewandowski
Autor Piotr Bernaciak - 19 Listopada 2019

Wybrano najlepszych piłkarzy w eliminacjach Euro. Lewandowski dopiero w trzeciej setce

Jerzy Brzęczek poprowadził drużynę do awansu na Euro 2020, jednak postawa niektórych zawodników wciąż pozostawia wiele do życzenia. Największą niespodzianką jest miejsce naszego kapitana w zestawieniu najlepszych zawodników rozgrywek.

Jerzy Brzęczek co prawda często spotyka się z głośną krytyką ze strony polskich kibiców, jednak trzeba mu oddać, że na ten moment selekcjoner broni się tym, co jest w jego pracy absolutnie najważniejsze, czyli wynikami. Styl gry schodzi na dalszy plan w momencie, gdy drużyna narodowa odnosi kolejne zwycięstwa i poza jedną niewielką wpadką pewnie zapewnia sobie kwalifikację na Euro 2020.

Co ciekawe, nasza defensywa straciła tylko trzy gole w dotychczasowych dziewięciu meczach, co jest jednym z najlepszych wyników w eliminacjach. Znalazło to przełożenie na oceny dla naszych defensorów, jednak tak dobrze nie było już z zawodnikami z ofensywy. Dziwi szczególnie niska pozycja Roberta Lewandowskiego, który nie doczekał się wyróżnienia przez algorytm.

Zagraniczni dziennikarze nie mają wątpliwości. Na Euro 2020 chcą trafić na PolskęZagraniczni dziennikarze nie mają wątpliwości. Na Euro 2020 chcą trafić na PolskęCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek popracował nad defensywą

Dzięki pracy nad grą w defensywie Polacy stracili tylko trzy bramki, co jest wynikiem godnym wyróżnienia. Znalazło to odzwierciedlenie w postaci wysokiej pozycji Jana Bednarka w rankingu najlepszych piłkarzy eliminacji Euro 2020. Obrońca Southampton zdaniem algorytmu wyliczającego klasyfikację ze statystyk został umieszczony na 48. miejscu. Grzegorz Krychowiak był 76.

Dziwi jednak bardzo niska pozycja naszych napastników. Krzysztof Piątek zajął 299. miejsce, a Robert Lewandowski był 281. Co prawda Polakowi nie udało się strzelić zbyt wielu bramek w tych eliminacjach, jednak mimo wszystko jego obecność na boisku była nieoceniona. Internauci twierdzą, że za sam mecz z Łotwą należy mu się miejsce przynajmniej w drugiej setce klasyfikacji.

Jerzy Brzęczek jest chwalony coraz częściej

Warto pamiętać, że klasyfikacja obejmuje wszystkich zawodników, którzy rozegrali przynajmniej jeden mecz w eliminacjach. Nasi wyróżnieni piłkarze w znacznej większości mają ich na koncie dużo więcej.

ZOBACZ TAKŻE NA ZESTADIONU.PL:

  1. Dziennikarze podają wspaniałe wiadomości. Wielki trener wraca na ławkę, poprowadzi reprezentację
  2. Zapowiedziano kolejnego uczestnika Fame MMA! Internet wrze po ogłoszeniu decyzji organizatora
  3. Polski piłkarz jedzie na testy do Serie A! Może grać w klubie z trzema Polakami
  4. Włoscy kibice wściekli po wywiadzie Krzysztofa Piątka. "Po co zatrzymaliśmy tego klauna?"
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News