Jerzy Brzęczek
ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 23 Kwietnia 2020

Jan Tomaszewski wskazał kandydatów na zastąpienie Brzęczka. Wśród nich wiceprezes polskiego klubu

Jerzy Brzęczek kolejny raz został skrytykowany przez Jana Tomaszewskiego. Legendarny bramkarz jest zdania, że przed mistrzostwami Europy powinno dojść do zmiany na ławce trenerskiej reprezentacji. Wskazał dwóch kandydatów jego zdaniem odpowiednich na to stanowisko.

Jerzy Brzęczek ponownie musi sobie radzić z krytyką ze strony Jana Tomaszewskiego. Były reprezentant Polski uważa, że w Ekstraklasie pracuje dwóch bardziej odpowiednich kandydatów na stanowisko selekcjonera kadry. Jeden z nich zajmuje pozycję wiceprezesa klubu.

Piotr Żyła zmienił się podczas kwarantanny. Zapuścił wąsy, podobny do Adama Małysza? (FOTO)Piotr Żyła zmienił się podczas kwarantanny. Zapuścił wąsy, podobny do Adama Małysza? (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa


Jerzy Brzęczek kolejny raz zaatakowany przez legendarnego reprezentanta

Umowa Jerzego Brzęczka z Polskim Związkiem Piłki Nożnej obowiązuje tylko do końca lipca. Z racji przełożenia mistrzostw Europy na przyszły rok pojawiły się głosy, że może to oznaczać koniec przygody selekcjonera z kadrą. Zdania są podzielone. Jedni domagają się przedłużenia umowy z Brzęczykiem, który zrealizował postawiony przed nim cel i wywalczył awans na Euro, drudzy z kolei woleliby już nie oglądać go na ławce reprezentacji.

Do tej drugiej grupy zdecydowanie zalicza się Jan Tomaszewski, który jest jednym z najzagorzalszych krytyków Jerzego Brzęczka. Były wybitny bramkarz uważa, że już teraz powinien on zakończyć prowadzenie kadry. W rozmowie z “Przeglądem Sportowym” Tomaszewski zdradził co myśli o zamieszaniu z kontraktem selekcjonera Brzęczka.

- Moje zdanie jest takie, że Brzęczek powinien odejść. Jeśli zostanie, to w trakcie mistrzostw Europy obudzimy się z ręką w nocniku. Z kimś innym na ławce mielibyśmy szansę i na półfinał EURO. Niektórzy będą narzekać, że to nie fair, by selekcjoner nie poprowadził drużyny w turnieju, na który ją doprowadził. Reprezentacja Polski to nie jest Caritas! Za darmo niczego się nie dostaje - powiedział.

Kamil Stoch przerwał milczenie, nie mógł dłużej wytrzymać. Kamil Stoch przerwał milczenie, nie mógł dłużej wytrzymać. "Nie mogłem spokojnie usiąść'Czytaj dalej


Tomaszewski chce zmiany na stanowisku selekcjonera kadry. Wskazał nazwiska kandydatów

Były piłkarz zdradził, że po mianowaniu Brzęczka na stanowisko był jego zwolennikiem, jednak prezentowany przez drużynę pod jego wodzą styl gry zmienił spojrzenie Tomaszewskiego na sytuację.

- Dwa lata temu byłem za tym, by Jurek poprowadził kadrę. Ale przez ten czas pokazał, że on może i z klubu wyszedł, ale klub z niego nie. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego za wszelką cenę chce grać na dwie czy niekiedy nawet trzy dziewiątki. Przecież nikt w Europie tak nie gra, no chyba że goni wynik w ostatnim kwadransie. Jurek dawał sobą manipulować - stwierdził.

Na koniec bohater legendarnego pojedynku Polaków z Anglikami na Wembley wskazał dwóch specjalistów, którzy jego zdaniem skutecznie zastąpiłby obecnego selekcjonera. Jako jednego z nich wymienił Michałą Probierza, który poza rolą trenera, w Cracovii pełni też funkcję wiceprezesa ds. sportowych.

- Z polskich szkoleniowców podobają mi się dwa nazwiska: Michała Probierza i Piotra Stokowca. Ale ja zatrudniłbym obcokrajowca, by ten nie zwracał uwagi na media, zdanie pseudoekspertów i całe otoczenie reprezentacji - zakończył Tomaszewski.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gowin przedstawił swój plan. Zakłada wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, ale na krótko
  2. Jechałeś tymi autobusami? Jesteś poszukiwany przez sanepid, musisz się koniecznie zgłosić
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. TVP potwierdza, będzie debata prezydencka. Jest już data i nazwisko prowadzącego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News