Jerzy Brzęczek Zbigniew Boniek zwolnienie
YouTube - Łączy nas piłka
Autor Piotr Bernaciak - 23 Listopada 2020

Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli

Jerzy Brzęczek zjawił się dziś na rozmowie ze Zbigniewem Bońkiem, prezesem PZPN. Panowie mieli okazję porozmawiać o przyszłości polskiej kadry, która obecnie nie rysuje się w kolorowych barwach. Zbigniew Boniek ogłosił swoją decyzję w rozmowie z Interią.

Jerzy Brzęczek niewątpliwie nie ma za sobą najlepszych tygodni. Selekcjoner reprezentacji Polski co prawda pokonał Bośnię i Hercegowinę i Finlandię i zremisował z Włochami, ale kolejne zgrupowanie przyniosło wstydliwe rezultaty.

Porażki z Holandią i Włochami (zwłaszcza ta druga, poniesiona w kompromitujący sposób) oraz szczęśliwe zwycięstwo z Ukrainą nie przyniosły polskim kibicom zbyt wiele radości. Wielu zaczęło się domagać zwolnienia selekcjonera.

Zbigniew Boniek odbył rozmowę ze sportową redakcją Interii, w której opowiedział o swoim dzisiejszym spotkaniu z obecnym selekcjonerem. Fani czekali na jej efekty, jednak wielu może czuć jedynie rozczarowanie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marcin Najman przerwał milczenie po walce. Wydał komunikat, wszyscy złapali się za głowy
  2. Wygląda jak zwykłe zdjęcie. Dopiero po chwili każdy dostrzega porażający szczegół
  3. Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)
Właśnie dotarła do nas tragiczna wiadomość. Zmarł polski piłkarz, przegrał z ciężką chorobąWłaśnie dotarła do nas tragiczna wiadomość. Zmarł polski piłkarz, przegrał z ciężką chorobąCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek nie został zwolniony przez Zbigniewa Bońka

- Spędziliśmy miło czas, porozmawialiśmy o dwuletnim okresie pracy trenera. Jerzy Brzęczek ma ciekawe wnioski - mówi wprost Zbigniew Boniek, zapytany o dzisiejsze spotkanie z selekcjonerem reprezentacji Polski. Jednocześnie Zbigniew Boniek potwierdził tym samym, że Jerzy Brzęczek nie zostanie zwolniony.

Nie zanosi się na to, by Jerzy Brzęczek został w najbliższym czasie zwolniony. Selekcjoner odnosi nienajlepsze rezultaty, ale sam broni się tym, że spełnił zakładany cel, jakim było utrzymanie w pierwszej dywizji Ligi Narodów.

To stało się jasne po sześciu punktach w dwóch meczach z Bośnią i Hercegowiną, jednak fani chcieli czegoś więcej. Głównym wymaganiem była znacznie lepsza gra w spotkaniach z Włochami i Holandią, za sprawą której mogliśmy udowodnić nasze ambicje. Do tego jednak nie doszło.

Selekcjoner pozostanie na swoim stanowisku i wiele wskazuje na to, że poprowadzi drużynę narodową przynajmniej do zakończenia mistrzostw Europy, które mają odbyć się w przyszłym roku. Nie wiadomo jednak, czy zasłuży na przedłużenie swojego kontraktu.

Oburzający wpis Marcina Najmana na temat walki z Don Kasjo na Fame MMA. Wyśmiał rywala, kibice złapali się za głowyOburzający wpis Marcina Najmana na temat walki z Don Kasjo na Fame MMA. Wyśmiał rywala, kibice złapali się za głowyCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek nie zachwycił kibiców

Trudno na ten moment ocenić, jak potoczy się dalej praca Jerzego Brzęczka w roli trenera reprezentacji Polski. Szkoleniowiec spisywał się co najwyżej średnio i nie zyskał zaufania kibiców, nie tylko poprzez swoje niektóre wypowiedzi i grę zespołu, ale również poprzez nie zawsze zrozumiałe decyzje.

- Piłkarze muszą więcej od siebie wymagać. Za dobrze im się powodzi, za bardzo ich wszyscy pieszczą. Dla wielu spośród nich gra w Bundeslidze, czy lidze angielskiej jest większym wyzwaniem niż gra w reprezentacji Polski. W kraju czują się swojsko i brakuje im czasem mobilizacji wewnętrznej - dodaje Antoni Piechniczek, który nie był zachwycony grą Polaków.

źródło: Interia Sport

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Naukowcy po raz pierwszy uchwycili narodziny nowej planety. Zdjęcia są niewiarygodne
  2. Elżbieta II ma nietypowy sposób na relaks. Większość z nas unika tego jak ognia
  3. Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)
  4. Marcin Najman przerwał milczenie po walce. Wydał komunikat, wszyscy złapali się za głowy
  5. Wiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencje
  6. Zabrakło jej mleka do kawy. Wypiła 0,7 i pojechała rano do sklepu
  7. Kombajn zaczął się zapadać. Rolnik pobladł, gdy odkrył przyczynę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News