Jerzy Brzęczek
Youtube
Autor Mateusz Dziubiński - 25 Marca 2020

Zbigniew Boniek ma pretensje do Jerzego Brzęczka. Uważa, że nie potrafi wykorzystać potencjału ważnego gracza

Jerzy Brzęczek nie może narzekać na brak aspirujących do gry w pierwszym składzie reprezentacji Polski zawodników. Z tej rywalizacji selekcjoner na razie konsekwentnie wyklucza piłkarza, który od dawna decyduje o sile swojej drużyny klubowej. Decyzja ta dziwi nie tylko kibiców, ale nawet samego Zbigniewa Bońka.

Jerzy Brzęczek w najbliższych miesiącach nie musi się martwić o kwestię powołań do reprezentacji. Pandemia koronawirusa pozbawiła wszystkich selekcjonerów drużyn narodowych bólu głowy przy ustalaniu składów, przynajmniej na jakiś czas. W czasie wolnym od futbolu powraca jednak temat zawodnika, który do tej pory nie znalazł uznania w oczach naszego selekcjonera, mimo że jest jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny klubowej. Głos w sprawie zabrał prezes PZPN Zbigniew Boniek.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
  2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy

Sezon polskiej ligi zakończony. Zapadła decyzja ws. tytułu mistrzowskiegoSezon polskiej ligi zakończony. Zapadła decyzja ws. tytułu mistrzowskiegoCzytaj dalej


Jerzy Brzęczek nie potrafi wykorzystać świetnej formy swojego kadrowicza

Zbigniew Boniek na antenie stacji Eleven Sports ocenił polskich kadrowiczów, obecnie występujących na boiskach włoskiej Serie A. Boniek jako były zawodnik Juventusu Turyn i AS Roma jak nikt inny w polskim środowisku piłkarskim zna realia panujące na Półwyspie Apenińskim. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie szczędził miłych słów pod adresem dwójki Polaków występujących w Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego.

- Piotr Zieliński to na tyle dobry piłkarz, ze nie można na niego narzekać. Co do Milika, to on pasowałby do każdego zespołu na świecie - powiedział.

Nie wszyscy jednak zawodnicy występujący na południu Europy cieszą się uznaniem Jerzego Brzęczka tak, jak wspomniana dwójka z Neapolu.

Reprezentacja Polski straciła trenera. Był ojcem ogromnych sukcesów kadryReprezentacja Polski straciła trenera. Był ojcem ogromnych sukcesów kadryCzytaj dalej

Zbigniew Boniek nie rozumie decyzji selekcjonera Brzęczka

Tematem numer jeden dyskusji o występach reprezentantów Polski we Włoszech był zawodnik występujący w Sampdorii Genua. Karol Linetty, mimo iż jest jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny, gdzie pełnił nawet funkcję kapitana, wciąż nie otrzymuje szansy gry od selekcjonera Jerzego Brzęczka. Linetty nie zagrał w ani jednym spotkaniu naszej kadry w eliminacjach Euro 2020. Ostatni mecz z orzełkiem na piersi zanotował jeszcze w 2018 roku. Zbigniew Boniek nie kryje rozczarowania takim stanem rzeczy. Prezes PZPN przyznał, że ma do byłego piłkarza Lecha Poznań szczególny sentyment.

- Ciekawe i niezrozumiałe jest dla mnie, że ze żaden selekcjoner nie umie wkomponować do kadry Karola Linettego, szczególnie gdy spojrzymy na jego dyspozycję we włoskiej lidze. Linetty to mój ulubieniec i zawsze na kadrze otaczałem go specjalną opieką. Możliwe, że jakoś blokuje się psychicznie w reprezentacji i nie czuje się pewny siebie - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
  2. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News