Jerzy Brzęczek
youtube.com/laczynaspilka
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Lutego 2020

Kandydat na prezesa PZPN broni Jerzego Brzęczka. Mówi o "ukrzyżowaniu"

Jerzy Brzęczek znalazł sprzymierzeńca. Mimo że były kapitan reprezentacji Polski doprowadził kadrę do sukcesu w postaci awansu na Euro 2020, to nie można powiedzieć, aby trener kadry był postacią lubianą. Nieoczekiwanie, selekcjoner znalazł kolejnego sprzymierzeńca, który broni jego pracy. Jeden z kandydatów do prezesury PZPN jest zdania, że Brzęczek jest oceniany bardzo bezpodstawnie.

Jerzy Brzęczek ma za sobą wyjątkowo cięzki rok 2019. Mimo że pomysł selekcjonera na reprezentacji Polski okazał się trafiony i drużyna awansowała bez najmniejszych problemów do turnieju Euro 2020, to kibice kadry mieli wielkie zarzuty co do stylu drużyny. Niektórzy mieli pretensje co do stylu prowadzenia drużyny i komentowali powołania do reprezentacji. Obrońcę swojej pracy selekcjoner znalazł w kandydacie na prezesa PZPN, który broni go przed szykanami mediów i kibiców.

Robert Lewandowski wyrównał rekord Cristiano Ronaldo. Niesamowite liczby w Lidze MistrzówRobert Lewandowski wyrównał rekord Cristiano Ronaldo. Niesamowite liczby w Lidze MistrzówCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek znalazł obrońcę. To kandydat na prezesa PZPN

Osobą, która broni Jerzego Brzęczka jest Marek Koźmiński. Były piłkarz Udinese i reprezentant Polski wyraził głębokie niezadowolenie szarganiem wizerunku wicemistrza olimpijskiego z Barcelony i mówi, że jeśli uda mu się zasiąść na stanowisku prezesa, to będzie kontynuował wizję polityki Zbigniewa Bońka. Może to oznaczać, że Brzęczek pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

- Krytyka jest zbyt duża, czasami taka, żeby zamordować. Wiem, że go bardzo zabolała. Kiedy Jurek został selekcjonerem, był otwarty na media, ale dostał jeden cios, drugi cios, trzeci cios. Niezasłużenie - podkreślił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Robert Lewandowski bohaterem Bayernu. Był najlepszy na boisku, jesteśmy dumniRobert Lewandowski bohaterem Bayernu. Był najlepszy na boisku, jesteśmy dumniCzytaj dalej

Dystans Brzęczka względem mediów jest słuszny

Uczestnik mistrzostw świata z 2002 roku podkreśla, że obecne zachowanie selekcjonera jest słuszne, ponieważ jego relacje z mediami nie należą do najlepszych. Kandydat na prezesa PZPN podkreśla, że relacje jego byłego, boiskowego kolegi byłyby lepsze z mediami, gdyby nie zmasowany atak, którego doświadczył wujek Jakuba Błaszczykowskiego.

-Ten dystans, który Jerzy Brzęczek teraz nabrał do mediów, jest właściwy. Tak uważam, bo nieraz próbowano go ukrzyżować za cudze winy. OK, takie jest życie, ale miejmy też świadomość, że każda przyczyna wywołuje skutek - mówi były piłkarz Brescii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w Polsacie
  4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News