Jerzy Brzęczek
Piotr Molecki/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 27 Listopada 2020

Na jaw wyszło, kto mógł być selekcjonerem Polaków. Boniek wybrał Brzęczka zamiast byłego piłkarza Interu Mediolan

Jerzy Brzęczek nie cieszy się zaufaniem Polaków. Zdaniem większości kibiców i ekspertów powinien zostać zwolniony z posady selekcjonera reprezentacji Polski. Jak się okazuje, Brzęczek w ogóle mógł nie zostać mianowany na to stanowisko. Trenerem Biało-Czerwonych mógł być słynny włoski specjalista i były piłkarz m.in. Interu Mediolan.

Jerzy Brzęczek od ponad dwóch lat prowadzi piłkarską reprezentację Polski. Jednak to nie były trener Wisły Płock i GKS-u Katowice był pierwszym wyborem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka na stanowisko selekcjonera kadry. Okazało się, że Polaków mógł prowadzić słynny włoski fachowiec.

Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało przed tysiącami Polaków. Gorąca sesja, tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało przed tysiącami Polaków. Gorąca sesja, tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  2. Krzysztof Krawczyk w środku nocy przekazał wiadomość o śmierci. Odeszła bliska mu osoba, łzy same napływają do oczu
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat


Jerzy Brzęczek mógł nie być trenerem reprezentacji Polski

Za nami ostatnie mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej w tym roku. Podopieczni Jerzego Brzęczka rozegrali jedno spotkanie towarzyskie z Ukrainą i dwa mecze w ramach rozgrywek grupowych Ligi Narodów UEFA. Wyniki pozostawiają jednak sporo do życzenia.

Wprawdzie Biało-Czerwonym udało się pokonać Ukrainę, jednak nasi piłkarze przegrali dwa mecze o stawkę. Polacy ulegli Włochom i Holendrom i nie zagrają w turnieju finałowym Ligi Narodów. Po meczach tych na selekcjonera Jerzego Brzęczka spadła ponownie lawina krytyki.

Ponownie pojawiło się mnóstwo głosów, że obecny opiekun kadry nie nadaje się do tej pracy. Atmosferę podgrzał jeszcze dodatkowo słynny wywiad Roberta Lewandowskiego, który w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport na pytanie o taktykę przygotowaną przez Jerzego Brzęczka na mecz z Włochami, milczał przez 8 sekund, nie potrafiąc znaleźć odpowiedzi.

Okazuje się, że Jerzy Brzęczek mógł nie zostać trenerem reprezentacji Polski. Zbigniew Boniek przed zatrudnieniem go, myślał o powierzeniu tej funkcji cenionemu specjaliście z zagranicy. Tym miał być Gianni De Biasi.

Właśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero terazWłaśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero terazCzytaj dalej


Zbigniew Boniek rozważał zatrudnienie trenera z Włoch

Włoch udzielił wywiadu dla portalu WP SportoweFakty, w którym zdradził, że rozmawiał z Bońkiem na temat objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Panowie mieli dyskutować na ten temat kilka razy. Pierwszy raz podobno jeszcze przed mundialem w Rosji, gdy kadrę prowadził wciąż Adam Nawałka.

De Biasi w rozmowie z Piotrem Koźmińskim przyznał, że chciał podjąć się prowadzenia Biało-Czerwonych. Gdy Zbigniew Boniek nie powierzył mu tej funkcji, Włoch czuł się rozczarowany, a nawet zły.

- Na początku byłem mocno zawiedziony, wręcz zły. Czułem, że mogę wykonać z Polską dobrą robotę. Macie piłkarzy na bardzo wysokim poziomie. Lewandowski, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński. Długo mógłbym wymieniać. Nastawiłem się na tę pracę, byłem na nią zdecydowany - mówi De Biasi.

- Ze Zbigniewem Bońkiem o polskiej kadrze rozmawiałem kilka razy. Zawsze bezpośrednio, nigdy przez pośredników. Nie mam pamięci do dat tych rozmów, bo od tego czasu wiele się już u mnie działo, rozmawiałem z innymi federacjami czy klubami, ale tych kontaktów, jak mówię, było kilka. Raz, pamiętam, byłem w Londynie, na rozmowach z australijską federacją, gdy "Zibi" się ze mną skontaktował. Dyskutowaliśmy też przed mundialem w Rosji, bo Boniek pytał mnie czy byłbym zainteresowany na wypadek, gdyby ówczesny trener po mistrzostwach miał odejść - dodał.

Gianni De Biasi został zapytany przez dziennikarza WP również o to, czy w przyszłości mógłby podjąć się prowadzenia reprezentacji Polski. Doświadczony Włoch, który pracował m.in. w kilku klubach Serie A i La Liga, nie wyklucza takiej możliwości. Na razie jednak koncentruje się na aktualnej pracy.

- Oczywiście, że sytuacja jest otwarta. Na razie jednak nie ma tematu. Ja pracuję w Azerbejdżanie, Polska ma selekcjonera. Ale w przyszłości? Jestem otwarty - skwitował.

Źródło: WP SportoweFakty

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. "Zabawkowa" figurka Wiedźmina za obłędne pieniądze. Spadniesz z krzesła, gdy poznasz cenę
  2. Pilny komunikat ZUS. Płatnicy powinni się pospieszyć. Wnioski tylko do poniedziałku
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
  4. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  5. Właśnie ujawniono ostatnie życzenie Diego Maradony. Napisał list, miał jedną prośbę
  6. Paulini z Jasnej Góry w słusznej sprawie. "To naturalny odruch serca, dzielimy się tym czym możemy"
  7. Rolnik właśnie miał zakończyć pracę. Niestety, wtedy doszło do najgorszego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News