Jerzy Brzęczek
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 31 Marca 2020

Wspaniały gest Jerzego Brzęczka. Selekcjoner okazał wielkie serce w trudnych czasach

Jerzy Brzęczek oraz pozostali członkowie sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski wykazali się solidarnością w obliczu epidemii koronawirusa i spowodowanego nią kryzysu. Trenerzy postanowili zrzec się części swoich wynagrodzeń, by pomóc PZPN przetrwać trudne czasy.

Koronawirus dał się we znaki wszystkim ligom w Europie. Rozgrywki nie zostały wstrzymane jedynie na Białorusi, a kluby liczą wielomilionowe straty. Nie inaczej jest z reprezentacjami. Prezes PZPN poinformował, że polski związek stracił 50 mln złotych w wyniku odwołania marcowych meczów towarzyskich z Finlandią i Ukrainą. Na tym z pewnością nie koniec. Trudna sytuacja skłoniła Brzęczka do decyzji o rezygnacji z połowy wynagrodzenia, które otrzymuje jako trener reprezentacji Polski.

Polski skoczek był ulubieńcem kibiców. Aż trudno uwierzyć w to, czym zajmuje się dzisiajPolski skoczek był ulubieńcem kibiców. Aż trudno uwierzyć w to, czym zajmuje się dzisiajCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinę
  2. Koronawirus mógł zarazić o wiele więcej ludzi na świecie. Zadziwiające analizy naukowców

Jerzy Brzęczek zrzekł się połowy dochodów

Obniżka pensji Brzęczka i jego współpracowników wyniesie 50 proc. i obejmie cztery kolejne miesiące (od kwietnia do lipca włącznie). Cięcia dotkną także szkoleniowców niższych kategorii wiekowych. "W kadrach 'niższych' trenerzy otrzymują zdecydowanie mniejsze pieniądze i tam obniżki też nie są tak znaczące" - informuje Weszło.com.

Podobna obniżka ma dotknąć piłkarzy Ekstraklasy i I ligi. Minimalne wynagrodzenie wyniesie 10 tys. złotych brutto. W niedzielę obniżki o 50 procent zatwierdzono w Miedzi Legnica, a poniedziałek – w Warcie Poznań. Wciąż trwają negocjacje m.in. z piłkarzami Jagiellonii Białystok, którzy ponoć nie chcą się zgodzić na cięcia wynagrodzeń.

Juventus Turyn będzie musiał sprzedać Cristiano Ronaldo? Promocyjna cena za portugalskiego gwiazdoraJuventus Turyn będzie musiał sprzedać Cristiano Ronaldo? Promocyjna cena za portugalskiego gwiazdoraCzytaj dalej

Koronawirus sparaliżował futbol

Europejskie rozgrywki zostały wstrzymane w połowie miesiąca. Próby kontynuowania lig spełzły na niczym na skutek lawinowego przyrostu zarażonych. W tym roku nie obejrzymy też mistrzostw Europy, gdyż UEFA podjęła decyzję o przeniesieniu imprezy na 2021 rok.

Wciąż nie wiadomo co dalej z Ligą Mistrzów i Ligą Europy. Daty wznowienia europejskich czempionatów były sukcesywnie przekładane, jednak nadal trudno wyrokować, czy międzynarodowe rozgrywki w ogóle zostaną dokończone.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Lekarz, który miał bliski kontakt z prezydentem Rosji ma koronawirusa
  2. Napięta sytuacja w Szpitalu Bródnowskim. 72 osoby zakażone koronawirusem, coraz mniej personelu medycznego
  3. Ile zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  4. Justyna Kowalczyk potajemnie wyszła za mąż? W internecie aż huczy od spekulacji (ZDJĘCIE)
  5. Wielki wstrząs dla byłego reprezentanta Polski w skokach. Federacja wyrzuciła go na bruk bez uprzedzenia
  6. Oficjalnie: są nowe, ważne zmiany w godzinach pracy i nie tylko. Wielu się nie spodobają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News