Jerzy Dudek
East News/
Autor Bartosz Goluch - 2 Kwietnia 2020

Jerzy Dudek opowiada o awanturze z legendą Liverpoolu. "Nie znacie mnie z tej strony"

Jerzy Dudek zawsze uchodził za skromnego i pokornego zawodnika. Te cechy doprowadziły go do ogromnego sukcesu, ale bywały sytuacje, że nawet tak spokojny zawodnik tracił panowanie nad sobą. Tak było po jednym z meczów Liverpoolu, kiedy Dudkowi naraziła się jedna z legend klubu.

W rozmowie z Eleven Sports były bramkarz m.in. Liverpoolu i Realu Madryt przypomniał mecz "The Reds" z Boltonem. Polak wpuścił w nim bramkę, która rozwścieczyła legendę klubu Stevena Gerrarda. Polak jednak ani myślał spuścić uszu po sobie i odgryzł się Anglikowi.

Młody Polak czaruje w juniorach Barcelony. Strzelił gola Realowi, to Młody Polak czaruje w juniorach Barcelony. Strzelił gola Realowi, to "nowy Messi" (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka

Jerzy Dudek nie dał się Gerrardowi

- Wiele takich momentów było, gdy w grę wchodzą emocje. Graliśmy z Boltonem, Jay-Jay Okocha walnął mi nad murem z rzutu wolnego w samo okno, przegraliśmy 1:2. Steven wówczas był młody, bardzo zaangażowany. Podbiega do mnie i gestykuluje, a ja tego okropnie nienawidziłem. On macha tymi rękami i mówi: "Miałeś to złapać" - wspominał Dudek.

Do eskalacji doszło po ostatnim gwizdku sędziego w szatni "The Reds". - Koniec meczu, schodzimy do szatni, a on cały czas, że nie pomogłem, że mogłem to złapać. No, myślę sobie, że nie byłem w stanie, jak gość zapakował mi w samo okno. Wchodząc do szatni, zwolniłem, a z tyłu słyszę, jak on cały czas na mnie napieprza trenerowi - dodał były reprezentant Polski.

Rocznica śmierci Jana Pawła II. Kibice przerwali mecz, poruszające sceny, które musi zobaczyć każdy (WIDEO)Rocznica śmierci Jana Pawła II. Kibice przerwali mecz, poruszające sceny, które musi zobaczyć każdy (WIDEO)Czytaj dalej

Dudek nie wytrzymał napięcia

Złośliwości ze strony Gerrarda zbiegły się w czasie z krytyką ze strony mediów. - To był ten moment ze Kirklandem. Ja już czułem zagrożenie z jego strony, on był bardzo pompowany. Więc tak zareagowałem, że trener bramkarzy musiał mnie powstrzymywać. Wpadłem do szatni i zacząłem się wydzierać jak nienormalny. Byłem bardzo wkurzony. Ludzie nie znają mnie z tego typu konwersacji - wspomina.

Dudek występował w barwach Liverpoolu w latach 2001-2007. Później przeszedł do Realu Madryt, gdzie zakończył karierę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak złamią kwarantannę, dostaną najgorszą, tragiczną karę. Jeden kraj stracił cierpliwość
  2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo
  3. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  4. Znany piłkarz idzie do wojska. Przed nim cztery tygodnie w zupełnie nowych warunkach
  5. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"
  6. RMF: Gowin odrzucił ultimatum. Rozłam w rządzie może nastąpić w każdej chwili

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News