Jerzy Dudek
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 15 Października 2020

Jerzy Dudek. Powinien jechać na mundial w 2006 roku?

Jerzy Dudek niewątpliwie zapisał się w historii polskiego futbolu jako bramkarz, który zaliczył zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzięki temu do dziś cieszy się w naszym kraju dużym szacunkiem ze strony kibiców.

Jerzy Dudek niewątpliwie jest jednym z bramkarzy, którzy w ostatnich dwudziestu latach doczekali się sławy. Golkiper Liverpoolu bronił świetnie w pamiętnym finale w Stambule, gdy wielokrotnie popisał się interwencjami ratującymi swój zespół. Do dziś fani wspominają jego interwencje po strzałach Andrija Szewczenki, które ostatecznie pozwoliły Liverpoolowi na triumf.

Mimo wszystko Jerzy Dudek nie jest zapamiętany ze swojej gry w reprezentacji. Jego lata świetności przypadły na rozkwit talentu Artura Boruca, który w barwach drużyny narodowej spisywał się rewelacyjnie. Z tego powodu nie zaliczył on tak wielu meczów w kadrze, jak wskazywać by na to mogły kluby w których grał. Nie zmienia to faktu, że wiele osób ceniło sobie jego warsztat.

Mimo wszystko, Jerzy Dudek nie znalazł uznania w oczach selekcjonera Pawła Janasa i nie pojechał na mundial w 2006 roku. Wiele osób twierdzi, że choć pozycja bramkarza nie wymagała wówczas jego obecności, to mimo wszystko należało mu się to za grę w jednym z najlepszych klubów świata. Czy powinien znaleźć się w kadrze na turniej w Niemczech?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News