Jerzy Engel
YouTube Polsat Sport
Autor Piotr Mika - 16 Października 2020

Jerzy Engel w oparach absurdu. Słowa o Arkadiuszu Miliku będą się za nim ciągnęły bardzo długo

Jerzy Engel to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskiej piłce. Były selekcjoner pełni obecnie rolę eksperta oraz komentatora sportowego. W rozmowie z Przemysławem Chlebickim z portalu futbolnews.pl były trener postawił jednak bardzo odważną tezę dotyczącą Arkadiusza Milika.

Jerzy Engel to uznany w Polsce trener piłkarski, który odnosił sukcesy w piłce klubowej i reprezentacyjnej, a obecnie pełni rolę eksperta telewizyjnego i komentatora. Po ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Engel został poproszony o wywiad dla futbolnews.pl, w którym odniósł się m.in. do klubowej i reprezentacyjnej sytuacji Arkadiusza Milika.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch zaliczył upadek na treningu. Kibice zamarli, upadł na brzuch tuż po oddaniu skoku
  2. Z jej konta zniknęło nagle 1430,17 zł. Masowo ściągają absurdalną opłatę, apel Sasina nic nie dał
  3. Polskie media przekazały dramatyczne informacje. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz, Polacy w żałobie
Narzeczona Artura Szpilki usunęła implanty piersi. Mamy zdjęcie prosto ze szpitala, wiemy jak teraz wygląda (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki usunęła implanty piersi. Mamy zdjęcie prosto ze szpitala, wiemy jak teraz wygląda (FOTO)Czytaj dalej

Jerzy Engel odważnie o polskim napastniku

Przypomnijmy, że sprawa 26-letniego zawodnika SSC Napoli oraz reprezentacji Polski była jedną z najgłośniejszych w letnim okienku transferowym i ciągnie się aż do teraz. Po tym, jak piłkarzowi nie udało się opuścić Napoli, władze klubu zdecydowały się nie wpisywać go na listę zawodników zgłoszonych do Serie A oraz Ligi Europy.

Co więcej, piłkarz nie będzie mógł także trenować z pierwszą drużyną Azzurrich i będzie miał jedynie możliwość treningów indywidualnych. To oznacza, że w najbliższych miesiącach, dopóki nie zostanie otwarte zimowe okienko transferowe, polski piłkarz nie będzie mógł w należyty sposób dbać o swoją formę piłkarską. Jerzy Engel oceniając sytuację Milika nie jest jednak tak negatywnie nastawiony.

Kamil Grosicki zmieni klub? Pojawiła się wielka szansa, trwają intensywne negocjacjeKamil Grosicki zmieni klub? Pojawiła się wielka szansa, trwają intensywne negocjacjeCzytaj dalej

Były selekcjoner nie widzi problemu

W rozmowie z Przemysławem Chlebickim były trener reprezentacji Polski wypowiadał się na temat ostatniego zgrupowania i tego, jakie korzyści dla polskich zawodników ono przyniosło. Najciekawszy jest fragment, w którym Jerzy Engel ocenia to, w jakiej formie na kolejne mecze przyjedzie Arkadiusz Milik.

- [...] myślę że to są prywatne sprawy Milika. Każdy z nas selekcjonerów musiał się zmierzyć z sytuacją, gdy któryś z piłkarzy traci miejsce w zespole. Wtedy jest problem, bo trzeba go ocenić na tle innych, którzy grają na tej pozycji i określić, czy nawet nie grając, jest lepszym zawodnikiem od innych czy nie - zaczął ekspert.

- Tu nie chodzi o to, czy ktoś gra czy nie gra, a w jakiej jest formie. Jeśli Milik będzie w wysokiej formie, to nawet mimo tego, że nie zagra w kilku meczach w Napoli, w reprezentacji przez 30 minut, pół meczu czy godzinę pewnie wytrzyma. Tylko od selekcjonera będzie zależało, czy będzie wciąż widział Milika w kadrze - mówi Jerzy Engel. Warto zwrócić jednak uwagę na to, że forma, o której wspomina były selekcjoner, bardzo często zależy właśnie od regularnej gry i rytmu meczowego. Jak będzie w przypadku Milika?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Rząd wprowadzi kolejne restrykcje? Dramatyczny apel ekspertów, chodzi o zdalne nauczanie
  3. Wiemy jak będzie wyglądał nowy ranking FIFA. Pewny awans reprezentacji Polski
  4. Pilna wiadomość z kultowego polskiego klubu piłkarskiego. 27 zakażeń w drużynie, podjęto natychmiastową decyzję
  5. Ile zarabia Zbigniew Boniek? Z pewnością nie może narzekać
  6. Z ostatniej chwili: rząd właśnie ogłosił decyzję ws. lockodownu Polski. Nie ma odwrotu

RACUCHY Z JABŁKAMI - BŁYSKAWICZNY PRZEPIS NA NIEBIAŃSKI SMAK DZIECIŃSTWA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News