Jose Mourinho
Facebook
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Marca 2020

Jose Mourinho walczy z epidemią. Słynny trener zakasał rękawy i ruszył na pomoc potrzebującym (WIDEO)

Jose Mourinho to jedna z najbardziej kontrowersyjnych, ale i barwnych postaci piłkarskiego świata ostatnich dwudziestu lat. Obecnego managera Tottenhamu Hotspur można kochać lub nienawidzić, jednak nie można mu odmówić wielkiego serca. Portugalczyk postanowił pomóc osobom dotkniętym przez pandemię koronawirusa.

Jose Mourinho zanim jeszcze wszelkie rozgrywki w Europie zostały zawieszone, zdążył zaznać goryczy porażki z RB Lipsk i odpadnięcia z rozgrywek Ligi Mistrzów. Manager “Kogutów” nie spędza jednak przymusowej przerwy w grze na rozpamiętywaniu porażki. “The special one” postanowił pomóc tym, którzy w czasie panującej pandemii są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Cristiano Ronaldo nie zagra więcej w Juventusie? Nowe doniesienia portugalskich mediów

CNN: Jest porozumienie ws. igrzysk olimpijskich. Wiemy, kiedy odbędzie się imprezaCNN: Jest porozumienie ws. igrzysk olimpijskich. Wiemy, kiedy odbędzie się imprezaCzytaj dalej


Jose Mourinho włączył się do pomocy potrzebującym

Prawdopodobnie co najmniej do maja nie zobaczymy piłkarzy ponownie na boiskach najlepszych lig, o ile sezon w ogóle uda się dokończyć. Koronawirus wciąż sieje spustoszenie w większości krajów świata. W grupie największego ryzyka w razie zachorowania są osoby starsze oraz zmagające się z innymi dolegliwościami. Władze wszystkich krajów apelują do seniorów by, nie opuszczali oni swoich domów. W miarę możliwości zapasy są dostarczane im pod drzwi. W tych trudnych dla wszystkich chwilach postanowił pomóc Jose Mourinho.

Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesieniaKamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesieniaCzytaj dalej

Trener Tottenhamu pomaga osobom zagrożonym przez koronawirusa

Słynny Portugalczyk postanowił aktywnie włączyć się do działań fundacji charytatywnych Age UK i Love Your Doorstep, które organizują dostarczenie żywności do domów osób starszych, narażonych na infekcję. Mourinho wyposażony w rękawiczki i maseczkę higieniczną najpierw pakuje zestawy z żywnością, po czym osobiście je doręcza.

- Daję niewielkie wsparcie Age UK i Love Your Doorstep i ty także możesz pomóc, finansując posiłki, przekazując pieniądze lub zostając wolontariuszem - powiedział Mourinho w filmie, który stał się hitem Twittera.


Były manager Chelsea czy Manchesteru United w ciągu swojej kariery niejednokrotnie wzbudzał wielkie kontrowersje, jednak za postawę poza boiskiem, jaką zaprezentował w obliczu pandemii, należy mu się wyłącznie szacunek. Brawo!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważna
  2. Znany reżyser lekceważy zagrożenie koronawirusem? Kręci film w środku Warszawy
  3. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  4. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia
  5. Wielka radość w rodzinie Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN pęka z dumy
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News