Justyna Kowalczyk
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Grudnia 2020

Pilny apel Justyny Kowalczyk. Gwiazda prosi o pomoc, sprawa jest bardzo ważna

Justyna Kowalczyk zwróciła się z pilną prośbą o pomoc do Polaków. Była mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich apeluje do rodaków, by pomogli w walce z pandemią koronawirusa. Kowalczyk wskazała, co konkretnie trzeba zrobić, by pomóc ludziom, którzy cierpią z powodu zakażenia COVID-19.

  • Justyna Kowalczyk zwróciła się z pilnym apelem do Polaków
  • Była mistrzyni świata w biegach narciarskich poprosiła o pomoc w walce z COVID-19
  • Kowalczyk wskazała, co trzeba zrobić, by pomóc chorym ludziom
  • Gwiazda opublikowała specjalny post w mediach społecznościowych

Justyna Kowalczyk postanowiła wykorzystać siłę mediów społecznościowych, by zwrócić się do Polaków z pilnym apelem. W swoim poście poprosiła o pomoc dla ludzi, którzy chorują na koronawirusa. Zdradziła, co należy zrobić.

Media podały pilną wiadomość. Łukasz Piszczek wraca do reprezentacji Polski, ma pracować w sztabieMedia podały pilną wiadomość. Łukasz Piszczek wraca do reprezentacji Polski, ma pracować w sztabieCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:


Justyna Kowalczyk apeluje do Polaków o pomoc

W całej Polsce nadal odnotowuje się tysiące nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. Choć w ostatnich dniach liczba chorych systematycznie spada, sytuacja wciąż jest bardzo poważna. Szpitale są wypełnione chorymi na COVID-19.

Do walki z pandemią i falą zachorowań postanowiła włączyć się Justyna Kowalczyk. Była mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich wykorzystuje swoją popularność, by dotrzeć do jak największej liczby osób i przekazać informację, w jaki sposób mogą oni pomóc zakażonym koronawirusem.

Tym razem Kowalczyk zwróciła się w mediach społecznościowych z apelem do Polaków, którzy przeszli już infekcję COVID-19. Jak się okazuje, to właśnie oni mogą bardzo pomóc osobom, które zmagają się z tym strasznym wirusem.

Justyna Kowalczyk zamieściła na Twitterze wpis, w którym poprosiła rodaków o pomoc. Dołączyła również odnośnik do strony internetowej, na której udzielone są informacje, jak można to zrobić. Chodzi o oddawanie krwi i osocza.

Anna Lewandowska wyprężyła ciało przed tysiącami Polaków. Gorące zdjęcie, ciężko oderwać wzrok (FOTO)Anna Lewandowska wyprężyła ciało przed tysiącami Polaków. Gorące zdjęcie, ciężko oderwać wzrok (FOTO)Czytaj dalej


Terapia osoczem osób, które pokonały COVID-19 pomaga zakażonym

Leczenie z wykorzystaniem osocza to jedna z najlepszych metod walki z COVID-19 u zakażonych. To właśnie w osoczu ludzi, którzy zwalczyli już koronawirusa, znajdują się wytworzone przez organizm przeciwciała. Lekarze izolują osocze z pobranej krwi i podają pacjentom.

- Moi Drodzy! Lekarze mówią, że bardzo potrzebna jest pomoc! I że ta pomoc jest bardzo ważna! Pomóżcie, jeśli się kwalifikujecie! Warto pomagać dobro wraca - napisała Justyna Kowalczyk.

Krew, a więc i osocze osoby, które pokonały koronawirusa, mogą oddać w najbliższym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ostatnio na taki gest zdecydowali się m.in. piłkarze Śląska Wrocław, którzy byli zarażeni. Również siatkarze Trefla Gdańsk i Krispolu Września oddali osocze.

Justyna Kowalczyk już nie pierwszy raz w mediach społecznościowych porusza tematy aktualnie ważne społecznie. Kilka tygodni temu zabrała głos w sprawie strajku kobiet. Była mistrzyni świata i złota medalistka olimpijska poparła protestujące kobiety i skrytykowała decyzję Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Źródło: Twitter

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News