Justyna Kowalczyk
youtube.com/ Justyna KowalczykTV
Autor Mateusz Wysokiński - 4 Kwietnia 2020

Wzruszająca wypowiedź mistrzyni olimpijskiej. "Chciałabym być jak Justyna Kowalczyk"

Justyna Kowalczyk po dziś uznawana jest za jedną z największych legend biegów narciarskich. Sportsmenka, która ma na swoim koncie tryumfy w Pucharze Świata, a także medale olimpijskie jest już na emeryturze, ale jej legenda pozostaje wieczna. Jedna z najlepszych biegaczek wyznała, że postać polskiej sportsmenki bardzo ją inspiruje.

Justyna Kowalczyk uchodzi za prawdziwą legendę biegów narciarskich. Sportsmenka z Polski, która przez lata była największą gwiazdą biegów narciarskich, jest już na emeryturze, ale jej postawa po dziś inspiruje wiele sportsmenek. Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu przyznała, że Polka jest jej największą inspiracją i robi wszystko, aby zbliżyć się do jej poziomu, o czym opowiedziała w wywiadzie z Jakubem Balcerskim ze sport.pl.

Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje kultowa postać skoków narciarskich, przegrał z wirusemSmutne wiadomości z samego rana. Nie żyje kultowa postać skoków narciarskich, przegrał z wirusemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

    1. Zmarł słynny bramkarz, który zapisał się w historii. Wielbiły go dziesiątki tysięcy kibiców
    2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka

Justyna Kowalczyk inspiruje mistrzynię olimpijską. Wzruszające słowa Amerykanki

Mistrzynią, która bardzo inspiruje Kowalczyk, jest Amerykanka Jessica Diggins. Sportsmenka, która jest mistrzynią olimpijską z Pjongczangu, przyznaje, że po zakończeniu kariery chciałaby się zająć pomocą młodym zawodniczkom z jej kadry, a więc robić to, co polska mistrzyni na sportowej emeryturze. Amerykanka o swoim życiu i inspiracji opowiedziała w rozmowie ze sport.pl.

- Osiągnęłam wiele, w tym spełniłam jedno ze swoich największych życiowych marzeń. Ale wydaje mi się, że mam jeszcze coś do zrobienia przy biegach. Mamy wiele fajnych, młodych zawodniczek, którym chciałabym pomóc. Może nawet zostać ich mentorką w drużynie? To pozwoliłoby mi pójść jeszcze trochę do przodu w mojej karierze. Przed każdym sezonem robię sobie taką listę celów i jestem gotowa, by zaznaczać dokonanie kolejnych na nowej. - mówi Diggins w rozmowie ze sport.pl.

Były gwiazdor Legii Warszawa ma poważne kłopoty. Może trafić do więzienia na kilka lat, złamał prawoByły gwiazdor Legii Warszawa ma poważne kłopoty. Może trafić do więzienia na kilka lat, złamał prawoCzytaj dalej

"Kocham to, co robi Kowalczyk"

Sportsmenka przyznaje, że do takiej decyzji po końcu kariery skłania ją postawa Kowalczyk, która cały czas jest aktywna w świecie biegów narciarskich i stanowi wielki autorytet dla członkiń reprezentacji Polski.

- Kocham to, co robiła dla waszych biegaczek. Widziałam w Seefeld na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w 2019 roku, jak im pomaga i z nimi trenuje i bardzo mi się to podobało. Widać było, że one widzą w niej autorytet i że ta współpraca może przynieść coś dobrego. W swojej roli chciałabym być trochę jak ona, tylko nie wiem jeszcze na jakim szczeblu. Może to być lokalny klub i młode zawodniczki, a nawet pomaganie przy kadrze narodowej. Zdecyduję po zakończeniu kariery, ale najpierw będę musiała trochę odpocząć. - mówi Amerykanka.

Cała rozmowa : https://www.sport.pl/sport/7,173950,25842052,jessica-diggins-podzielila-sie-historia-swojej-choroby-prosili.html#s=SMT_Img_12

ZOB\ACZ TAKŻE:

       1. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
       2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
       3. Wspaniała informacja dla kibiców w całej Polsce. Polacy dostaną Ekstraklasę za darmo
       4. Orzeł Górskiego poważnie chory. Lekarze postawili najgorszą diagnozę
       5. Kamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzja
       6. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News