Justyna Kowalczyk
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Grudnia 2020

Justyna Kowalczyk ostro o sprawie koronawirusa. Sportsmenka uderza w Edytę Górniak

Justyna Kowalczyk postanowiła po raz kolejny wypowiedzieć się na temat, którym aktualnie żyją Polacy. Kilka tygodni temu była mistrzyni olimpijska poparła zdecydowanie Strajk Kobiet, a teraz mówi o koronawirusie. Przy okazji Kowalczyk uderzyła w zdaniem wielu Polaków antybohaterkę ostatnich tygodni, Edytę Górniak.

  • Justyna Kowalczyk wypowiedziała się na temat szczepionki na COVID-19
  • Była mistrzyni olimpijska jest zwolenniczką przyjęcia szczepionki
  • Przy okazji Kowalczyk uderzyła w Edytę Górniak
  • Piosenkarka w ostatnim czasie wywołała oburzenie swoimi wypowiedziami na temat koronawirusa

Justyna Kowalczyk znowu aktywnie komentuje sytuację w Polsce za pomocą mediów społecznościowych. Była mistrzyni olimpijska tym razem zadeklarowała chęć wzięcia udziału w szczepieniu przeciwko COVID-19. Przy okazji nawiązała do kontrowersyjnych wypowiedzi Edyty Górniak.


Justyna Kowalczyk zdecydowanie o COVID-19 i Edycie Górniak

Na przełomie stycznia i lutego 2021 mają w Polsce rozpocząć się szczepienia na COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że szczepienia nie będą obowiązkowe. Polacy wciąż nie są przekonani, czy zdecydować się na przyjęcie szczepionki.

Zobacz także:Ważny komunikat MZ. Obowiązuje wszystkich po 55. roku życia

Przekonana co do tej metody jest natomiast Justyna Kowalczyk. Była reprezentantka Polski w biegach narciarskich postanowiła sprawę skomentować za pomocą mediów społecznościowych. Kowalczyk nie może doczekać się szczepionki.

- Dajcie szczepionkę, bo patyki w nosie co kilka dni już mi się przejadły - napisała na Twitterze była mistrzyni olimpijska. Jako że Kowalczyk należy do sztabu reprezentacji Polski w biegach narciarskich, musi regularnie poddawać się testom na COVID-19.

Zobacz także:1,5 mln dowodów osobistych do wymiany. Grozi aż 5 tys. zł kary

Po wpisie Justyny Kowalczyk pojawiły się głosy poparcia, ale i zdziwienia. - Chyba nie mówi pani poważnie? - dopytywał jeden z internautów należący do przeciwników szczepienia. - Jak najbardziej, pierwsza biorę! - odpowiedziała Kowalczyk.

Nie żyje król strzelców mistrzostw świata. Odeszła kolejna legenda futboluNie żyje król strzelców mistrzostw świata. Odeszła kolejna legenda futboluCzytaj dalej


Edyta Górniak antybohaterką dla wielu Polaków za sprawą swoich wypowiedzi

Znacznie więcej jednak pod postem Justyny Kowalczyk pojawiło się głosów poparcia dla jej stanowiska. - Taki sportowy autorytet jak Pani, na pewno pozytywnie wpłynie na wielu niezdecydowanych lub niechętnych szczepieniu się przeciwko covid - napisała jedna z internautek w komentarzu.

Mistrzyni olimpijska z Vancouver i Soczi odpowiedziała również na ten wpis. Przy okazji uderzyła w Edytę Górniak. - Raczej z Panią Górniak ciężko będzie wygrać- napisała Kowalczyk. Piosenkarka stała się dla wielu Polaków antybohaterką za sprawą swoich kontrowersyjnych wypowiedzi.

Górniak w trakcie rozmów z fanami na Instagramie stwierdziła najpierw, że w szpitalach nie leżą chorzy na COVID-19, a statyści. Później tłumaczyła, że jej słowa zostały źle zrozumiane, ale nie wycofała się jednoznacznie z nich. Skompromitowaną gwiazdę próbował ratować Marcin Najman. Bokser celebryta w mediach społecznościowych wziął w obronę swoją przyjaciółkę i przekonywał wszystkich, jak wyjątkową jest ona osobą.

Edyta Górniak na tym jednak nie poprzestała. W wywiadzie dla “Super Expressu” stwierdziła, że nie zamierza się zaszczepiś, jeśli szczepienia przeciwko COVID-19 będą obowiązkowe, to ona wyjedzie z Polski.

Źródło: Twitter

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News