Justyna Kowalczyk
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 19 Października 2020

Justyna Kowalczyk bezlitośnie zakpiła z decyzji rządu. Cięta riposta mistrzyni daje do myślenia

Justyna Kowalczyk, była mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich postanowiła skomentować jedną z najnowszych decyzji, jakie rząd podjął w związku z panującą na terenie Polski pandemią koronawirusa. Emerytowanej sportsmence nie spodobało się jedno z rozporządzeń wprowadzonych w ostatnich dniach. Jej słowa wywołały dyskusję w sieci.

Justyna Kowalczyk, utytułowana polska sportsmenka postanowiła zabrać głos na temat aktualnej sytuacji panującej w Polsce. Kowalczyk skomentowała jedną z najnowszych decyzji rządu, który wprowadził na czas pandemii koronawirusa kolejne obostrzenia.

Polskie media podają dramatyczne wiadomości. Nie żyje uwielbiany nauczyciel, tysiące Polaków w żałobie, wielka tragediaPolskie media podają dramatyczne wiadomości. Nie żyje uwielbiany nauczyciel, tysiące Polaków w żałobie, wielka tragediaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Leo Messi jednak w Manchesterze City? Szejkowie mają plan, nie chcą czekać do końca kontrakt
 2. Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję. Kancelaria Prezydenta właśnie potwierdziła
 3. Mało kto zna prawdę o tajnej działalności Adama Małysza. Prawie nikt już nie pamięta


Justyna Kowalczyk krytykuje decyzje rządu nt. pandemii

W ciągu ostatnich kilku dni liczba kolejnych zachorowań na koronawirusa w Polsce znacząco wzrosła. W związku z tym rząd naszego kraju zdecydował się na wprowadzenie serii obostrzeń, które mają na celu powstrzymanie dalszego rozprzestrzeniania się wirusa i opanowanie sytuacji. Jedną z decyzji jest zamknięcie siłowni, klubów fitness i basenów.

Takie rozporządzenie nie podoba się ludziom związanym blisko ze sportem i ceniącym sobie aktywność fizyczną. Jedną z nich jest była mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk. W felietonie dla “Gazety Wyborczej” Kowalczyk wskazała, dlaczego jej zdaniem zamykanie siłowni jest złym pomysłem.

- Nie dajmy sobie wmówić, że zabarykadowanie w czterech ścianach uchroni od choroby. Nawet jeśli jakimś cudem COVID-19 nas nie dopadnie, to nabawimy się innych, również ciężkich przypadłości - rozpoczęła argumentację emerytowana sportsmenka.

Dariusz Gnatowski nie żyje. Słynny dziennikarz ujawnił sportowy sekret Dariusz Gnatowski nie żyje. Słynny dziennikarz ujawnił sportowy sekret "Boczka" ze Świata według Kiepskich, smutneCzytaj dalej


Dawna mistrzyni jest przeciwna zamykaniu siłowni

Jako poparcie swojego zdania, Justyna Kowalczyk przytoczyła przykład Austrii, którą niedawno odwiedzała przy okazji zgrupowania reprezentacji w Ramsau. Kowalczyk wskazuje, że w tym kraju nikt nie myśli o zamykaniu siłowni, a wręcz propaguje się sport. Austriacy wykazują się natomiast znacznie większą odpowiedzialnością niż Polacy.

- By móc biegać na nartach, musieliśmy wyjechać kolejką na górę. Jeśli ktoś nie zakrył ust i nosa, natychmiast był wypraszany. Gdy komuś w trakcie jazdy kolejką osłona się zsunęła, pani przez mikrofon głośno upominała. Popołudniami spotykaliśmy się w tym samym towarzystwie na jedynej w miasteczku siłowni. Nikomu do głowy nie przyszło, by ją zamykać - pisze Kowalczyk.

- Nie próbują sobie wmawiać, że można tę odporność zbudować, leżąc na kanapie z jabłkiem i pilotem w dłoniach - dodaje o Austriakach.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Ojciec Andrzeja Dudy przyłapany, dziennikarze mają zdjęcia. Jan Duda może zapłacić wysoką karę?
   2. "Jeden z dziesięciu": najtrudniejsze pytania z finałowych odcinków. Mało kto zna odpowiedzi na wszystkie
   3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
   4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
   5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
   6. Możesz zapłacić nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli samochodów pójdą ostro w górę
   7. Prof. Simon nie zostawił suchej nitki na antycovidovcach. “Trzeba pomocy psychiatrycznej”

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News