justyna Kowalczyk sąd
screen youtube.com/Sport.pl
Autor Łukasz Kowalski - 25 Października 2020

Justyna Kowalczyk idzie do sądu. Jest wściekła, tysiące Polaków nie mogą uwierzyć własnym oczom

Justyna Kowalczyk jest jedną z najwybitniejszych polskich sportsmenek w historii. Polka przez lata swoich występów dawała swoim rodakom wiele powodów do radości. Dwukrotna mistrzyni olimpijska zabrała głos w sprawie ostatnich wydarzeń w Polsce. Teraz zapowiedziała, że pozwie jedną z hejtujących ją internautek.

Justyna Kowalczyk wykorzystuje w słusznych celach swoją popularność, jaką zdobyła jako zawodniczka. Na swoich mediach społecznościowych zachęca do zdrowego trybu życia, a także do postaw obywatelskich. Jej głosu nie zabrakło także w kontekście ostatnich wydarzeń w kraju.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakub Błaszczykowski czaruje jak za najlepszych lat. Co za bramka w Ekstraklasie, ręce składają się do oklasków (WIDEO)
  2. Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownu
  3. Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. "Cel uświęca środki", może zostać najlepszym w historii
Z ostatniej chwili. Nie żyje Józef Klimza, media podały najgorsze wiadomości, tysiące Polaków w żałobieZ ostatniej chwili. Nie żyje Józef Klimza, media podały najgorsze wiadomości, tysiące Polaków w żałobieCzytaj dalej

Justyna Kowalczyk pójdzie do sądu?

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. W związku z tym wyrokiem na ulicach polskich miast pojawiły się tłumy protestujących.

Sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego wyraziło także wiele zawodniczek i zawodników. Protestujących w mediach społecznościowych wsparły m.in.: Ewa Swoboda, Katarzyna Skorupa, Joanna Wołosz czy Andrzej Wrona. Głos w tej sprawie zabrała także Justyna Kowalczyk.

- Polska zmierza do ortodoksji. Polki powoli przystosowuje się do jedynej słusznej roli inkubatorów. Nie wiem, jak można skazać kobietę na urodzenie martwego płodu? - pyta retorycznie Justyna Kowalczyk w rozmowie ze Sport.pl.

- Jak można skazać kobietę na urodzenie dziecka, które umrze niedługo po narodzinach? Jak można skazywać rodzinę na utrzymywanie przy życiu istoty, dla której medycyna nie daje żadnej nadziei prócz wegetacji? - kontynuuje rozgoryczona mistrzyni olimpijska. Justyna Kowalczyk niewątpliwie była wściekła.

- Przecież nasze państwo zostawia rodziców w takiej sytuacji praktycznie samym sobie. Skąd mają wziąć czas i pieniądze na lekarstwa, na całodobową opiekę? Skąd mają wziąć na to wszystko siłę? Nikt nie chce nakazu aborcji w takich sytuacjach, my kobiety walczymy tylko o prawo wyboru - podkreśla była zawodniczka.

Nieprawdopodobna wiadomość od TVN. Robert Lewandowski został gwiazdą nowego serialu stacjiNieprawdopodobna wiadomość od TVN. Robert Lewandowski został gwiazdą nowego serialu stacjiCzytaj dalej

Stanowcza reakcja Justyny Kowalczyk

Te słowa byłej polskiej zawodniczki spowodowały falę komentarzy. Pod słowami Kowalczyk pojawiły się głosy zwolenników decyzji Trybunału Konstytucyjnego i jego przeciwników. Jedna z internautek jednak przekroczyła granice i Justyna Kowalczyk zapowiada stanowcze kroki. Nie wyklucza nawet, że sprawa skończy się w sądzie.

- Ależ mi wstyd za ciebie egoistko! Myślisz, że jak ty usunęłaś żywą istotę boską to wszystkie muszą to robić?! - napisała jedna z kobiet w komentarzu na profilu Kowalczyk. Od razu polska dwukrotna mistrzyni olimpijska twardo zareagowała.

- Wystarczy tych podłych kłamstw i pomówień. Jeśli nie zostanę oficjalnie przeproszona, jutro zgłaszam tą wstrętną zakłamaną osobę do prokuratury. Podłość podłością, ale na pomówienia są paragrafy. Jest pani zupełnym zerem - napisała Justyna Kowalczyk na swoim profilu.

Cała sytuacja nawiązuje do wyznania polskiej zawodniczki z 2014 roku. Polka wyznała wtedy, że podczas okresu przygotowawczego przed sezonem była w ciąży, ale niestety poroniła. Pod koniec września Justyna Kowalczyk wyszła za mąż za Kacpra Tekieli.

Justyna Kowalczyk sąd

(fot: facebook.com/Justyna Kowalczyk)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bojówki uzbrojonych mężczyzn zaatakowały Strajk Kobiet, w tym dziennikarki. Są ranni
  2. Gwiezdne wojny i kosmiczne imperia. Badacze ostrzegają przed katastrofalnymi skutkami podbojów
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  6. Kradł na niespotykaną skalę. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News