Juventus finanse
Juventus
Autor Piotr Bernaciak - 21 Września 2019

Ogromne straty finansowe Juventusu. Pomóc w tym może jedynie Cristiano Ronaldo

Juventus ma spory problem w związku z finansami klubu. Okazuje się, że bilans budżetu w ostatnich latach nie wygląda optymistycznie. Pomóc w tym może znany Portugalczyk, który ma uratować finanse.

Juventus w ostatnich miesiącach postawił na bardzo dynamiczny rozwój drużyny. Z tego powodu trzeba było liczyć się ze sporymi wydatkami, które ostatecznie miały zwrócić się w związku z planowanymi triumfami. Na ten moment jednak wciąż nie udało się spełnić założeń, co oznacza, że klub musi znaleźć metodę ratunku w tej trudnej sytuacji. Z pewnością trzeba będzie znaleźć rozwiązanie.

Okazuje sie, że w sprawie pomóc może sam Cristiano Ronaldo. Portugalczyk kosztował Juventus 100 milionów euro, a jego roczna pensja to kolejne 30 milionów. Co ciekawe, straty klubu w poprzednim roku wyniosły 39 milionów euro, co oznacza, że to własnie między innymi były piłkarz Realu Madryt jest powodem takiego stanu rzeczy. Teraz potrzebna jest bardzo szybka poprawa.

To już jest dominacja. Kolejna nagroda dla Roberta Lewandowskiego, rywale daleko w tyleTo już jest dominacja. Kolejna nagroda dla Roberta Lewandowskiego, rywale daleko w tyleCzytaj dalej

Juventus ma problemy finansowe

Strata finansowa po sprowadzeniu Ronaldo była ponad dwukrotnie większa, niż w poprzednim roku. Władze Juventusu ponoć doskonale zdawały sobie sprawę z tego, co się stanie, jednak mimo wszystko postanowiły kupić piłkarza Realu, licząc na to, że ostatecznie przyniesie do zyski. Na ten moment jednak wcale się tak nie dzieje i nie zapowiada się na to, by sytuacja miala się zmienić.

Co ciekawe, szefostwo Juventusu nadal liczy na to, że w końcu pojawi się "Efekt Cristiano Ronaldo", co przyniesie klubowi z Turynu ogromne zyski. Prawdopodobnie nie uda się jednak tego osiągnąć bez triumfu w Lidze Mistrzów. Juventus nadal nie jest faworytem w tych rozgrywkach i z pewnością czeka go bardzo trudna walka o to, by zajść w pucharach bardzo daleko.

Wygląda więc na to, że transfer Cristiano Ronaldo może narazić klub z Włoch na wielki uszczerbek finansowy, jednak póki co jeszcze nie możemy mówić o tragicznej sytuacji. W przypadku, gdy wspomniany "efekt" sprowadzenia jednego z najlepszych zawodników na świecie nie pojawi się, to będziemy mogli mówić o znacznie większych problemach. Fani Juventusu mogą być tymczasowo spokojni o dalszy byt swojego zespołu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News