Juventus Napoli
Rex Features/East News
Autor Łukasz Kowalski - 23 Grudnia 2020

Podjęto pilną decyzję ws. walkowera dla Juventusu. Piotr Zieliński świętuje, sąd się przychylił

Juventus Turyn pozbawiony trzech punktów w lidze. Włoski Komitet Olimpijski zdecydował, że Mistrzom Włoch nie należał się walkower za nieodbyty mecz Serie A z Napoli. Sprawa ciągnie się od początku października. Wtedy w drużynie z Neapolu wykryto przypadki zakażenia koronawirusem i dlatego Azzurri nie stawili się w Turynie. Zaległy mecz zostanie rozegrany w najbliższym możliwym terminie.

⦁ Juventus Turyn nie otrzymał walkowera za nieobyty mecz z Napoli z początku października
⦁ Włoskie media informują, że Komitet Olimpijski przychylił się do odwołania złożonego przez neapolitańczyków
⦁ Napoli odzyskało odjęty punkt za niestawienie się w Turynie.
⦁ Mecz Juventus Turyn - Napoli zostanie rozegrany

Juventus Turyn stracił trzy punkty, które otrzymał po walkowerze za mecz z Napoli z początku października. Neapolitańczycy nie stawili się wtedy na stadionie w Turynie w związku z obostrzeniami sanitarnymi związanymi z pandemią koronawirusa.

Cała sprawa ciągnęła się już od dwóch miesięcy. 4 października na stadionie w Turynie miało dojść do hitowego starcia Juventus - Napoli. Do meczu nie doszło, bo w zespole z Neapolu wykryto kolejne przypadki zakażenia koronawirusem i cały zespół nie wyjechał nawet ze swojego miasta. Wśród zakażonych był Piotr Zieliński.

Juventus jednak bez walkowera za mecz z Napoli, który się nie odbył

Doszło wtedy do kuriozalnych scen. Na stadionie w Turynie zjawił się cały zespół mistrzów Włoch i czekał przy pustych trybunach na pojawienie się gości. Już kilkanaście godzin wcześniej Napoli zapowiedziało, że nie przyjedzie na stadion.

Problem polegał na tym, że obie drużyny egzekwowały zalecenia dwóch różnych instytucji. Napoli nie otrzymało zgody na wyjazd z miasta od Azienda Sanitaria Locale, czyli lokalnego urzędu do spraw zdrowia. Ten zagroził nawet Napoli konsekwencjami karnymi za wyjazd drużyny z miasta.

Marcin Najman specjalnie dla ZeStadionu. „W życiu nie uderzyłbym Stanowskiego”Marcin Najman specjalnie dla ZeStadionu. „W życiu nie uderzyłbym Stanowskiego”Czytaj dalej

Z kolei Juventus zachował się zgodnie z regulaminem Serie A. Mimo próśb władz Napoli w październiku władze ligi nie zdecydowały się na przełożenie spotkania. I dlatego mistrzom Włoch został przyznany walkower. Dodatkowo na Napoli nałożono karę jednego minusowego punktu.

Klub z Neapolu odwołał się od tej decyzji do krajowego Komitetu Olimpijskiego. "La Gazzetta dello Sport" informuje, że ten zadecydował się przychylić do wniosku neapolitańczyków i zmienił pierwotną decyzję.

Dojdzie do spotkania Juventus - Napoli

Decyzja Komitetu oznacza, że do meczu Juventus - Napoli dojdzie, Na razie nie wiadomo jeszcze w jakim terminie, ponieważ nie ma już we Włoszech wolnych okienek na rozgrywanie zaległych spotkań. Być może oba zespoły przedwcześnie odpadną z Pucharu Włoch i wtedy pojawi się wolny termin.

Do tego Juventusowi odebrano trzy przyznane punkty, a Napoli oddano odjęte "oczko". Zespoły planowo w rundzie rewanżowej mają się spotkać w Neapolu 13 lutego. Może zatem powstać taka sytuacja, że mecz, który pierwotnie miał się odbyć jako pierwszy, będzie de facto rewanżem.

Po decyzji Komitetu Olimpijskiego zaszły niewielkie zmiany w czołówce Serie A. Liderem wciąż pozostaje AC Milan, który ma za plecami Inter Mediolan. Na trzecie miejsce wskoczyło Napoli, ale ma tyle samo punktów co Juventus i AS Roma.

Juventus we wtorek zakończył swój piłkarski 2020 rok. Mistrzowie Włoch przegrali we wtorek z Fiorentiną aż 0:3. Z kolei Napoli w środę podejmie na własnym stadionie Torino.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News