Juventus
instagram.com/ GianluigiBuffon
Autor Mateusz Wysokiński - 25 Marca 2020

Wyjaśniała się przyszłość Gianluigiego Buffona. Wiemy, czy Włoch przejdzie na emeryturę

Juventus Turyn miał kilka miesiący temu poważną zagwozdkę. Stara Dama głowiła się, czy przedłużenie kontraktu Gianligiemu Buffonowi ma sens, skoro 42-letni bramkarz w tym sezonie jest ledwie zmiennikiem dla Wojciecha Szczęsnego i przeszedł do klubu wyłącznie po to, aby zostać rekordzistą w liczbie występów w Serie A. Media dotarły do informacji mówiących o tym, że zarząd mistrzów Włoch podjął już decyzję w sprawie swojej klubowej legendy.

Juventus Turyn może za kilka tygodni usłyszeć decyzję o tym, że jest mistrzem Włoch, o ile rozgrywek w Serie A nie da się wznowić. Zważając na to, że we Włoszech sytuacja się rozwija, można uznać, że władze tamtejszej federacji zakończą rozgrywki. Jedną z najciekawszych spraw, jaka interesuje kibiców we Włoszech, jest przyszłość Gianluigiego Buffona. Mistrz świata z 2006 roku ma już 42 lata, co mogłoby wskazywać na koniec jego kariery. Okazuje się jednak, że w sprawie legendarnego golkipera może nastąpić nagły i niespodziewany zwrot akcji.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
 2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy
Wielki talent Legii Warszawa może opuścić Polskę. Wielkie zainteresowanie młodym PolakiemWielki talent Legii Warszawa może opuścić Polskę. Wielkie zainteresowanie młodym PolakiemCzytaj dalej

Juventus Turyn podjął decyzję w sprawie Buffona. Nikt nie mógł się tego spodziewać

Mimo że Buffon ma już swoje lata i w tym sezonie w 11 występach w Serie A aż 9 razy puścił bramkę, a także nie jest w stanie wygryźć ze składu Wojciecha Szczęsnego, to działacze włoskiego klubu przychylnie rozpatrują przedłużenie kontraktu z jedną ze swoich największych legend.

Piłkarz miałby grać w klubie do czerwca 2021 roku i pozostać na pozycji bramkarza numer 2. Nie wiadomo, jak taka informacja spodoba się Matti Perinowi, który przychodził do Turynu po to, aby rywalizować ze Szczęsnym o miejsce w składzie. W momencie, w którym Perin przegra rywalizację jeszcze z Buffonem stanie się jasne, że bramkarz reprezentacji Włoch zmieni klub.

Legenda światowej piłki nożnej w stanie ciężkim w szpitalu. Walczy z koronawirusemLegenda światowej piłki nożnej w stanie ciężkim w szpitalu. Walczy z koronawirusemCzytaj dalej

Buffon nie chce kończyć kariery

Mimo wieku Buffon nie chce mówić o zakończeniu swojej gry w piłkę i deklaruje, że jeśli będzie zyskiwał od czasu do czasu miejsce w składzie, wtedy będzie mógł jeszcze trochę pograć. Brak gwarantowanego miejsca w składzie był poniekąd przyczyną, dla której Włoch odszedł z Paris Saint Germain, gdzie był kuszony dużymi pieniędzmi za to, aby siedzieć na ławce.

- Władze PSG przekazały mi, że w przyszłym sezonie mogą mi zaoferować jedynie rolę drugiego bramkarza. Tym samym miałem wiele czasu na przemyślenia i doszedłem do wniosku, że to nie dla mnie. Dlatego postanowiłem zrezygnować z tak wielkich pieniędzy i ostatecznie odrzucić ofertę pozostania na kolejny sezon. - tłumaczył mistrz świata z 2006 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
  2. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News