Kamil Glik
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 24 Marca 2020

Kamil Glik straci fortunę. Wszystko z powodu decyzji jego klubu

Kamil Glik dostanie po kieszeni. AS Monaco w związku z panującą epidemią i spowodowaną przez nią trudną sytuacją finansową klubu obniży wynagrodzenia piłkarzy do czasu, aż rozgrywki Ligue 1 zostaną wznowione. Straty będą naprawdę spore.

Obrońca klubu z Księstwa zostanie wysłany na "częściowe bezrobocie" - informuje "Przegląd Sportowy". Problemy finansowe dały się we znaki klubom w całej Europie, także w Ligue 1. Odbije się to na wynagrodzeniach piłkarzy m.in. Lyonu, Marsylii, Montpellier i Amiens. Do listy stratnych dołączyli także gracze AS Monaco.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Cristiano Ronaldo nie zagra więcej w Juventusie? Nowe doniesienia portugalskich mediów

Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesieniaKamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesieniaCzytaj dalej

Kamil Glik z niższą pensją

Jak podaje "PS" pensja Glika zostanie obniżona o 16 proc. Piłkarzom częściowo zrekompensuje to państwo, wypłacając co miesiąc do 5400 euro. Zdaniem "Przeglądu Sportowego", to jednak nie wystarczy, bo Glik w Monaco zarabia miesięcznie 300 tys. euro, a po obniżce pensji klub wypłaci mu 48 tys. euro mniej.

Obniżka wydaje się niemal niezauważalna, jednak należy podkreślić, że podczas kariery piłkarskiej zawodnicy wypracowują kapitał, z którego korzystają właściwie przez resztę życia. W związku z epidemią koronawirusa kluby ponoszą ogromne straty i jeśli sytuacja szybko nie wróci do normy gracze mogą liczyć się z kolejnymi cięciami.

Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykomWiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykomCzytaj dalej

Glik pogra w Monaco jeszcze przez co najmniej rok

Jeśli włodarze klubu z Księstwa nie zdecydują się na transfer 32-letniego Polaka, Glik pozostanie w Monaco do końca sezonu 2020-21. Wydaje się więc, że to ostatnie lata zawodnika z tak wysokim kontraktem. Stoper w przeszłości był zawodnikiem m.in. Torino i Piasta Gliwice.

Branżowy portal Transfermarkt szacuje wartość obrońcy reprezentacji Polski na 6 mln euro. W praktyce Monaco może jednak nie dostać tak dużych pieniędzy za zawodnika, który już dawno przekroczył 30-stkę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważna
  2. Znany reżyser lekceważy zagrożenie koronawirusem? Kręci film w środku Warszawy
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News