Kamil Glik
Facebook Kamil Glik
Autor Mateusz Dziubiński - 25 Maja 2020

Wielki transfer Kamila Glika stanie się faktem? "To już nie są przypuszczenia"

Kamil Glik w Monaco podpisał kontrakt obowiązujący do czerwca 2021 roku. Z uwagi na wiek zawodnika i ostatnie doniesienia o problemach klubu w związku z nowymi przepisami FIFA możliwe jest, że wkrótce Polski defensor opuści zespół. Doskonale zorientowany w realiach francuskiej piłki dziennikarz Tomasz Smokowski podał informację, gdzie niemal na pewno przeniesie się doświadczony reprezentant Polski.

Kamil Glik jest jednym z liderów szatni AS Monaco od kilku sezonów. Taki stan rzeczy może jednak już nie potrwać długo. Pojawia się coraz więcej pogłosek o tym, że obrońca może opuścić francuski zespół. Doniesienia te potwierdza wypowiedź cenionego dziennikarza Kanału Sportowego Tomasza Smokowskiego.

Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobąNie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać


Kamil Glik może opuścić AS Monaco

W lutym FIFA uchwaliła nowe przepisy dotyczące limitowania ilości wypożyczeń międzynarodowych piłkarzy. Rodzi to problem dla zespołów, które swoją politykę opierają na skupowaniu młodych, perspektywicznych zawodników, a następnie wypożyczaniu ich do innych klubów, by tam zbierali doświadczenie, zanim włączą się do walki o wyjściowy skład macierzystego klubu. Jedną z drużyn prowadzących taką właśnie politykę jest AS Monaco.

Mówi się, że z powodu nowych rozporządzeń, a także kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa, zespół z Księstwa może opuścić łącznie 30 piłkarzy, w tym największe gwiazdy zespołu. Jedną z nich jest bez wątpienia Kamil Glik. Nie wiadomo jednak, czy już w tym oknie transferowym nastąpi sprzedaż reprezentanta Polski. Podobno władze klubu byłyby skłonne jeszcze zatrzymać go u siebie. Jeśli jednak dojdzie do sytuacji, w której Glik będzie musiał opuścić drużynę, istnieje dla niego jeden klub, w którym mógłby kontynuować karierę.

Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważająceBokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważająceCzytaj dalej


Dziennikarze są przekonani, że obrońca wróci do Torino, by tam zakończyć karierę

W poniedziałkowym programie “Misja Futbol” na Kanale Sportowym dziennikarz Tomasz Smokowski, który doskonale od lat orientuje się w środowisku francuskiej piłki nożnej, zdradził, że jedynym rozważanym przez Kamila Glika klubem, dla którego mógłby grać po opuszczeniu Monaco, jest Torino.

- To już nie są przypuszczenia. Tak się po prostu stanie. Na zakończenie kariery Glik miałby wrócić do Torino. On jest legendą tego klubu. To dla niego naturalny kierunek, by zakończyć przygodę z piłką - powiedział Smokowski. Wtórował mu również Mateusz Borek, który podobnie jak kolega uważa, że obrońca w Turynie jest uwielbiany.

- Wiemy, że oni tęsknią za Kamilem. Bardzo chętnie zobaczą go na boisku nawet po trzydziestce. Być może później Polak znajdzie się w strukturach klubu. Jego popularność tam wychodzi daleko poza piłkę - stwierdził. Kamil Glik w barwach Torino występował w latach 2011-2016. W tym czasie stał się liderem drużyny i jej kapitanem. Zanotował 171 meczów, 13 goli i 5 asyst.

Źódło: "Misja Futbol" Kanał Sportowy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zagrożenie prawie w całej Polsce, bezpieczne tylko kilka regionów. Trzeba bardzo uważać
  2. Zostało już tylko kilka godzin. Za chwilę Szumowski ogłosi na co czekali wszyscy. Co dalej z maseczkami?
  3. Z ostatniej chwili. Legendarny gracz zakażony koronawirusem. Przebywa w szpitalu
  4. Erling Haaland już niebawem opuści Bundesligę? Real Madryt coraz odważniej pyta o norweskiego gwiazdora
  5. Prezes Legii potwierdza. Michał Karbownik odejdzie. Będzie nowym rekordzistą Ekstraklasy
  6. Rząd wprowadza nowe zasady dotyczące urlopów. Możesz nie doczekać się wakacji wtedy, kiedy planujesz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News