Kamil Grosicki
Piotr Molecki/East News
Autor Bartosz Goluch - 7 Kwietnia 2020

Polski szpital potrzebował pomocy w walce z epidemią. Kamil Grosicki nie wahał się ani chwili

Kamil Grosicki wykazał się błyskawiczną reakcją i wielką hojnością. Na wieść o kłopotach finansowych szpitala z jego rodzinnego miasta popularny "Grosik" niezwłocznie ruszył na pomoc placówce i pomógł jej sfinansować zakup sprzętu potrzebnego do walki z epidemią koronawirusa.

Jak podaje oficjalny serwis Pogoni Szczecin, reprezentant Polski skontaktował się z klubowym doktorem Mariuszem Pietrzakiem, który pracuje na co dzień w szpitalu, gdzie obecnie leczy się m.in. osoby zakażone koronawirusem. Jego pomoc okazała się nieoceniona.

Koronawirus zebrał przerażające żniwo w świecie sportu. Największe gwiazdy pogrążyły się w żałobieKoronawirus zebrał przerażające żniwo w świecie sportu. Największe gwiazdy pogrążyły się w żałobieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żona upokorzyła go przed internautami. "Polski Messi" pokazał klasę i został gwiazdą programu Canal Plus
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka

Kamil Grosicki pomógł szpitalowi

"Grosik", który jest wychowankiem szczecińskiego klubu, nie zapomniał o miejscu, w którym stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Piłkarz bez wahania przekazał szpitalowi pieniądze potrzebne do sfinansowania sprzętu, którego brakowało w placówce.

"Okazało się, że w szpitalu od pewnego czasu zbierane są pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu, kosztującego 30 tysięcy złotych. Dotąd szpital zebrał własnymi siłami połowę tej kwoty. Gdy 'Grosik' i jego żona Dominika dowiedzieli się, że to właśnie to jest teraz bardzo pilną potrzebą, od razu zadeklarowali, że wpłacą brakującą sumę. Chwilę później wykonali przelew w wysokości 15 tysięcy złotych!" - podaje internetowy serwis Pogoni Szczecin.

Wielkopolska: mężczyzna zakleił szyby siłowni ciemną folią. Kiedy policjanci weszli do środka, zareagowali błyskawicznieWielkopolska: mężczyzna zakleił szyby siłowni ciemną folią. Kiedy policjanci weszli do środka, zareagowali błyskawicznieCzytaj dalej

Kolejny reprezentant Polski wspiera służbę zdrowia

Grosicki dołączył do grona polskich kadrowiczów, którzy wykazali się szczodrością w trudnych czasach epidemii. Jako pierwszy na pomoc rodzimej służbie zdrowia ruszył Jakub Błaszczykowski, który przekazał 400 tys. zlotych. Kwotą aż miliona euro budżet polskich szpitali zasilił z kolei Robert Lewandowski. W akcję pomocy włączył się także Kamil Glik, który ufundował maseczki i osłony na twarz szpitalowi w Jastrzębiu-Zdroju.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce wciąż jest bardzo trudna. W naszym kraju zdiagnozowanych zostało ponad 4,4 tys. przypadków, a zmarło 107 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszły na spacer do parku, dostały po 12 tys. zł kary. Lepiej zostać w domu
  2. Dziewięć razy siedział w więzieniu. Wyszedł. Przez okno włamał się do mieszkania na trzecim piętrze
  3. Reprezentant Polski o krok od hitowego transferu. Agent piłkarza zdradził, w jakim mieście ma zagrać
  4. Bayern rusza po wielkie zakupy. Klub chce sprowadzić aż czterech znanych piłkarzy
  5. Zagraniczny gwiazdor Ekstraklasy opowiedział przed tysiącami o swojej miłości. Zakochał się w pięknej Polsce
  6. Czeka nas nakaz noszenia maseczek? Ministerstwo Zdrowia wskazuje nawet jakich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News