Kamil Grosicki
Facebook West Bromwich Albion
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Listopada 2020

Czy Kamil Grosicki powinien odejść z West Bromwich Albion?

Kamil Grosicki już niemal tradycyjnie został bohaterem ostatnich chwil letniego okna transferowego. Wydawało się, że zawodnik zamieni West Bromwich Albion na Nottingham Forest, jednak transferu nie udało się sfinalizować z uwagi na przepisy. Przenosiny Polaka do drużyny z zaplecza Premier League są jednak nadal możliwe.

Kamil Grosicki nadal nie może być pewny swojej przyszłości. Polak został w WBA, które ma reprezentować przez najbliższe miesiące, jednak nie wiadomo, czy zaliczy w nim choćby jeden występ. Polak jest w kropce.

Kamil Grosicki wciąż nie wie, czy uda mu się wystąpić w tym sezonie w Premier League. Wszystko przez zamieszanie z dokumentami transferowymi pomiędzy klubem Polaka, czyli West Bromwich Albion a Nottingham Forest, które bardzo starało się pozyskać pomocnika reprezentacji Polski.

Wedle informacji, jakie ukazały się w mediach, Grosicki porozumiał się z klubem występującym w Championship i złożył podpis pod kontraktem, jednak przedstawiciele Nottingham spóźnili się z załatwieniem formalności o 21 sekund. Angielski klub nie pozyskał ostatecznie Polaka.

Prawnicy Nottingham Forest robili wszystko co w ich mocy, by transakcja z udziałem Polaka doszła do skutku i wskazują niejasność przepisów jako argument za tym, by transfer został sfinalizowany. Mimo wszystko transfer nie doszedł do skutku. Ich zdaniem dokumentacja została załatwiona o godzinie 17:00, a nie 17:01 ostatniego dnia okna transferowego, co oznacza, że została przeprowadzona w wymaganym czasie.

Z informacji podanych przez Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki.pl wynika, że przyszłość reprezentanta Polski wyjaśni się już niedługo. EFL ma podjąć decyzję do najbliższego wtorku. Wtedy też dowiemy się zapewne, gdzie zagra Kamil Grosicki w najbliższych miesiącach.

Reprezentant Polski pokazał się z dobrej strony w barwach beniaminka Premier League, po tym, jak w styczniu dołączył do niego z Hull City. Z drużyną prowadzoną przez Slavena Bilicia wywalczył awans do angielskiej ekstraklasy i kilka razy pokazał się z bardzo dobrej strony.

Od początku sezonu 2020/2021 Kamil Grosicki jednak nie znajduje się wśród faworytów chorwackiego szkoleniowca i nie zaliczył ani minuty w meczu Premier League. Bilić zapewnił podobno pomocnika, że jeśli ten zostanie w West Bromwich, będzie przez niego brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Pozostaje nam zatem czekać na rozwój sytuacji z udziałem Kamila Grosickiego.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News