Kamil Grosicki zmieni klub
Autor Piotr Bernaciak - 12 Lipiec 2019

Kamil Grosicki może odejść z Hull. Pojawił się zaskakujący kierunek

Kamil Grosicki już niebawem może pożegnać się z Hull City. Polski skrzydłowy zajął się już poszukiwaniami nowego klubu. Może dojść do zaskakującego transferu. Zainteresowanie wyraża wiele zespołów z Europy.

Kamil Grosicki może tego lata zmienić klub. Spekulacje transferowe dotyczące zmiany miejsca pracy skrzydłowego naszej reprezentacji stały się już tematem do licznych żartów w polskim internecie, bo wiele razy mieliśmy okazję śledzić jego aktywność dotyczącą przeprowadzki. Los chciał, że zawsze dochodziło do tego w dniu zamknięcia okienka transferowego, a transfery nie kończyły się pomyślnie.

Z tego powodu upadały sprawy dotyczące przeprowadzek Kamila Grosickiego najpierw do grającego w Premier League Burnley, a następnie do Sportingu Lizbona. Być może wpadki nauczyły Grosickiego, by zajmować się odejściem z klubu znacznie wcześniej, niż w ostatnich godzinach okna transferowego. W tym roku może dojść do przełomu. Skrzydłowy postanowił podjąć kroki znacznie wcześniej.

Koszmarny mecz Legii w Lidze Europy! Kompromitacja wicemistrzów PolskiKoszmarny mecz Legii w Lidze Europy! Kompromitacja wicemistrzów PolskiCzytaj dalej

Hull City udało się na zgrupowanie do hiszpańskiej Marbelli, gdzie zawodnicy zaczynają swoje przygotowania do sezonu 2019/2020. Co ciekawe, wśród nich zabrakło Kamila Grosickiego. Zawodnik reprezentacji Polski zamierza poświęcić ten czas na znalezienie nowego klubu, jak informuje samo Hull City. Klub nie ukrywa zamiarów swojego piłkarza w oficjalnym komunikacie.

Możliwe odejście Kamila Grosickiego nie jest przypadkowe. Dowiedzieliśmy się, że piłkarz należy do najlepiej opłacanych zawodników Hull City, a klub musi zdecydować się na pewne oszczędności po tym, jak ostatni sezon zakończył się wielkim rozczarowaniem i nie udało się powrócić do Premier League. Jako osoba z wysoką pensją Polak jest naturalnym kandydatem do odejścia.

Swoje zainteresowanie zaczęły już wyrażać niektóre ekipy z Championship, ale również, co może być nieco zaskakujące, ekipy z Turcji. Grosicki występował w kraju nad Bosforem kilka lat temu i cieszył się tam dobrą renomą, jednak jego powrót do Turcji wydawał się mało prawdopodobny. Może jednak okazać się, że będzie zupełnie inaczej. 

Następny artykuł