Kamil Stoch
AFP/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Grudnia 2020

Wielki dramat największego rywala Kamila Stocha. Jest ciężko chory, "nie mam siły"

Kamil Stoch może stracić jednego z największych konkurentów do zdobycia pierwszego ważnego tytułu w tym sezonie. Wielki rywal naszego skoczka zmaga się obecnie z koronawirusem i nie wiadomo, czy wystartuje za kilka dni w Mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Planicy. Skoczek zdradził, że czuje się bardzo źle.

  • Kamil Stoch i polscy skoczkowie wkrótce wystartują w MŚ w lotach w Planicy
  • Podczas zmagań na mamuciej skoczni może zabraknąć jednego z najlepszych skoczków ostatnich lat
  • Austriak Stefan Kraft zmaga się z koronawirusem
  • Skoczek wyznał, że pojawiły się u niego niepokojące objawy

Kamil Stoch i pozostali nasi reprezentanci w najbliższym czasie na skoczni nie będą rywalizować z jednym z najlepszych skoczków ostatnich lat. Słynny sportowiec zaraził się COVID-19 i nie może trenować. Zawodnik wyznał swoim fanom, że czuje się bardzo źle.

Przed chwilą media podały druzgocące wiadomości. Zmarł uwielbiany mistrz olimpijski, był legendą sportuPrzed chwilą media podały druzgocące wiadomości. Zmarł uwielbiany mistrz olimpijski, był legendą sportuCzytaj dalej


Kamil Stoch traci wielkiego rywala, skoczek poważnie chory

Wielkimi krokami zbliża się kolejny weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawodnicy opuścili fińskie Kuusamo i powoli zaczynają meldować się w Niżnym Tagile. Nie zabraknie tam oczywiście reprezentantów Polski.

Zobacz także: Cała Polska trzymała kciuki. Nie żyje maleńka Nadia

Już teraz jednak doskonale wiemy, kogo nie zobaczymy podczas weekendowych zmagań o punkty. W Rosji nie wystartują Austriacy, których kadra zmaga się z koronawirusem. Zachorowali wszyscy najlepsi zawodnicy Austrii, a nawet trener Andreas Widhoelzl.

Jak się okazuje, wielkie problemy ze zdrowiem ma lider Austriaków i zdobywca Kryształowej Kuli za poprzedni sezon Stefan Kraft. Choć początkowo skoczek nie miał żadnych objawów COVID-19, teraz jego stan znacznie się pogorszył. Zawodnik wyjawił, jak się czuje.

Zobacz także: Fantastyczne wieści od Poczty Polskiej. Polacy mają powody do radości

Ze wpisów, jakie pojawiły się na prowadzonym przez Stefana Krafta blogu, kibice dowiedzieli się, że skoczek czuje się bardzo źle. Austriak opisał dokładnie, jakie ma objawy. Zdradził też, że nie wie, kiedy będzie mógł wrócić do treningów i startów.

Księża protestują. Chodzi o pomysł uczczenia pamięci Diego MaradonyKsięża protestują. Chodzi o pomysł uczczenia pamięci Diego MaradonyCzytaj dalej


Stefan Kraft ciężko znosi infekcję COVID-19

- Czuję się tak, jakbym miał grypę. Obecnie tylko leżę i piję herbatę. Nie trenuję, bo nie mam na to siły- napisał lider austriackiej kadry.

- Straciłem smak, mam wrażenie, jakbym miał cały czas zatkany nos. Nie czuję się najlepiej. Nie jestem w stanie teraz też odpowiedzieć na pytanie, czy będę w stanie rywalizować w Planicy. Nie wiem nawet, kiedy będę mógł wrócić na skocznię na trening. Teraz muszę czekać, co przyniesie czas i jakie będą wyniki kolejnych testów na obecność koronawirusa - dodał.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Pod wielkim znakiem zapytania stanął występ Stefana Krafta w zbliżających się Mistrzostwach świata w lotach narciarskich. Te odbędą się w dniach 10-13 grudnia w słoweńskiej Planicy.

Tuż po otrzymaniu informacji o zakażeniu COVID-19 Stefan Kraft planował wziąć udział w rywalizacji na mamuciej skoczni. Pogarszający się stan zdrowia sprawia jednak, że być może nie zdąży przygotować się do imprezy na czas. Skoczek dochodzi do zdrowia w swoim domu w Oberalm.

Przypomnijmy, że Stefan Kraft, to obok Kamila Stocha najbardziej utytułowany skoczek minionej dekady. Austriak ma na swoim koncie dwie Kryształowe Kule za Puchar Świata i dwie za Pucha Świata w lotach Narciarskich. Ponadto do podwójny indywidualny mistrz świata z Lahti z 2017 roku, który oprócz tego ma zdobytych jeszcze 7 medali na światowych czempionatach. Z kolei w sezonie 2014/15 udało mu się wygrać Turniej Czterech Skoczni, a w 3 lata później tryumfował w Raw Air. Warto również podkreślić, że Kraft jest rekordzistą świata w długości skoku, dzięki odległości 253,5 metra uzyskanej 18 marca 2017 na skoczni w Vikersund. Daltego jego brak podczas MŚ w lotach w Planicy, byłby dla fanów skoków niezwykle przykrą wiadomością.

Źródło: kraft-stefan.com/

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News