Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Stycznia 2021

Granerud najpierw obraził Kamila Stocha, teraz się tłumaczy. Wyjaśnił swoje słowa, fani są wściekli

Kamil Stoch w niedzielę okazał się najlepszy podczas trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Polski skoczek dzięki wygranej w Innsbrucku objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej całej imprezy. Z doskonałym rezultatem Stocha nie mógł pogodzić się Norweg Halvor Egner Granerud, który w rozmowie z rodzimą telewizją obraził reprezentanta Polski. Kilka godzin później skoczek postanowił wytłumaczyć swoje słowa.

  • Kamil Stoch okazał się najlepszy podczas konkursu TCS w Innsbrucku
  • Polski skoczek wygrał i awansował na fotel lidera klasyfikacji generalnej całego cyklu
  • Zwycięstwo Polaka nie spodobało się dotychczasowemu liderowi. Halvor Egner Granerud w wywiadzie obraził Stocha
  • Kilka godzin później Norweg opublikował na Twitterze wpis, w którym wytłumaczył swoje zachowanie

Kamil Stoch wygrał w niedzielę w Innsbrucku i dzięki temu został nowym liderem klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Z triumfem polskiego skoczka nie mógł się pogodzić Halvor Egner Granerud, który do tej pory przewodził w rywalizacji. Norweg najpierw obraził Polaka, jednak później postanowił wytłumaczyć swoje słowa.

Kamil Stoch wygrał w Innsbrucku i został zaatakowany przez rywala

Niedzielny konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni był idealny dla polskich kibiców. Po triumfie Dawida Kubackiego w Garmisch-Partenkirchen tym razem Kamil Stoch nie dał szans konkurentom i sięgnął po wygraną na skoczni w Innsbrucku. 33-latek został tym samym nowym liderem całego cyklu.

Wygrana Polaka nie wszystkim się jednak spodobała. Swojego rozczarowania nie krył Halvor Egner Granerud. Norweg w rozmowie z telewizją TV2 w mocnych słowach wypowiedział się na temat Kamila Stocha i polskich skoczków. Jego słowa można uznać za obraźliwe.

- Stoch wcale nie skacze tak cholernie dobrze. To irytujące, że znów wygrał. Polacy kolejny raz mieli szczęście do warunków- powiedział Granerud po zakończeniu zawodów w Innsbrucku.

Skandaliczne słowa legendy skoków o Kamilu Stochu. Bezsensowny atak, fani nie mogą uwierzyćSkandaliczne słowa legendy skoków o Kamilu Stochu. Bezsensowny atak, fani nie mogą uwierzyćCzytaj dalej

Norweg, który imponował formą od początku sezonu, zajął dopiero 15. miejsce i stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Jego rozczarowanie można jak najbardziej zrozumieć, jednak ataki na polskich skoczków i szukanie winy słabszych skoków w innych jest zachowaniem skandalicznym.

Halvor Egner Granerud tłumaczy się ze skandalicznych słów o Stochu

Wygląda na to, że Granerud potrzebował czasu, by to zrozumieć. Norweski zawodnik kilka godzin po swojej wypowiedzi dla rodzimych mediów postanowił opublikować w mediach społecznościowych specjalny wpis. Zwrócił się w nim do Kamila Stocha i próbował wytłumaczyć swoje zachowanie.

- Byłem sfrustrowany moim dzisiejszym wynikiem i nadal jestem. To jest skocznia, z którą mam związane tylko złe wspomnienia. Dzisiaj emocje rosły. Uważam Kamila za jednego z najlepszych skoczków wszech czasów. Myślę również, że dzięki perfekcyjnemu występowi w Bischofshofen może się wszystko wydarzyć. Zostały jeszcze dwa skoki do końca. Dopóki trwa turniej, ciągle jest nadzieja. Wierzę, że wygram. Pokój i miłość dla wszystkich- napisał Halvor Egner Granerud.

Przed skoczkami ostatni konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni. W środę 6 stycznia odbędzie się rywalizacja na skoczni w Bischofshofen. Przed tymi zawodami liderem rywalizacji jest Kamil Stoch, który o 15,2 pkt wyprzedza Dawida Kubackiego i o 20,6 Halvora Egnera Graneruda.

Źródło: Twitter

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News