Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Stycznia 2021

Ile zarabia Kamil Stoch? Chodzi o wielką kwotę, a może być dużo większa

Kamil Stoch wygrał zawody w Innsbrucku i został nowym liderem klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Polski skoczek ma ogromne szanse na końcowy sukces i zgarnięcie prestiżowej nagrody, a także wielkich pieniędzy. W  ostatnich miesiącach ulubieniec polskich kibiców może mówić o wielkim sukcesie finansowym. Stoch zarobił prawdziwą fortunę, a wciąż może zgarnąć jeszcze większe pieniądze.

  • Kamil Stoch wygrał niedzielne zawody w Innsbrucku i został liderem Turnieju Czterech Skoczni
  • Polski skoczek ma wielką szansę na końcowy triumf w tej prestiżowej imprezie
  • Za zwycięstwo w TCS czeka na 33-latka wielka nagroda, która jeszcze powiększy jego imponujący majątek

Kamil Stoch zdecydowanie nie może narzekać na zarobki, jakie osiąga na światowych skoczniach. Idol setek tysięcy Polaków zarabia za swoje fantastyczne skoki ciężkie pieniądze. Teraz wiemy dokładnie o jakich kwotach mowa.

Kamil Stoch znowu dominuje na skoczniach Pucharu Świata

W niedzielę odbył się już trzeci konkurs 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Podczas zawodów w Innsbrucku nie miał sobie równych Kamil Stoch. Polski skoczek pewnie wygrał i został nowym liderem klasyfikacji generalnej cyklu.

Stoch przed ostatnim konkursem TCS, który odbędzie się już 6 stycznia w Bischofshofen ma 15,2 pkt przewagi nad swoim kolegą z kadry Dawidem Kubackim. Za plecami dwójki Polaków czai się Halvor Egner Granerud, ze stratą do lidera wynoszącą 20,6 pkt.

Norweg mocno naraził się polskim sympatykom skoków narciarskich za sprawą wypowiedzi po zawodach w Innsbrucku. Granerud w rozmowie z norweskimi mediami obraził Kamila Stocha i resztę polskich skoczków. Sugerował on, że dobra postawa naszych reprezentantów to zasługa szczęścia.

Wiemy, ile Kamil Stoch zarobił na triumfie w TCS. Wielkie pieniądze, ciężko na nie zapracowałWiemy, ile Kamil Stoch zarobił na triumfie w TCS. Wielkie pieniądze, ciężko na nie zapracowałCzytaj dalej

- Stoch wcale nie skacze tak cholernie dobrze. To irytujące, że znów wygrał. Polacy kolejny raz mieli szczęście do warunków - wypalił Norweg w wywiadzie.

Ulubieniec kibiców genialnymi skokami zapracował na fortunę

Granerud ewidentnie nie potrafi sobie radzić z porażką oraz presją wyniku. Co innego Kamil Stoch, który od lat znajduje się w światowej czołówce skokczów i niejedno już widział. Nasz utytułowany skoczek stoi przed szansą zdobycia kolejnego cennego trofeum.

Za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni czeka także atrakcyjna nagroda finansowa. Jeśli Kamil Stoch wygra niemiecko-austriacki turniej, jego konto zasili kwota 20 tysięcy franków szwajcarskich, czyli około 82 tys. złotych! W połączeniu z pieniędzmi, które skoczek z Zębu wywalczył w ostatnich miesiącach, możemy mówić o kosmicznych wręcz zarobkach.

Jakiś czas temu portal Skijumping.pl zdecydował się na podsumowanie zarobków Kamila Stocha i polskich skoczków w sezonie 2019/2020, który zakończył się przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa. Okazuje się, że Kamil Stoch jest jednym z najlepiej zarabiających zawodników świata.

Za wspaniałe skoki w minionym sezonie i zajęcie czwartego miejsca w Pucharze Świata, Stoch zarobił aż 738 tysięcy złotych! Więcej zgarnęli tylko Stefan Kraft, Ryoyu Kobayashi i Karl Geiger. Za sam triumf w nordyckim turnieju Raw Air konto naszego mistrza powiększyło się o 60 tysięcy złotych.

Źródło: Skijumping.pl

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News