Kamil Stoch skoczek krytyka
East News
Autor Piotr Bernaciak - 5 Stycznia 2021

Skandaliczne słowa legendy skoków o Kamilu Stochu. Bezsensowny atak, fani nie mogą uwierzyć

Kamil Stoch po trzech konkursach Turnieju Czterech Skoczni prowadzi w klasyfikacji generalnej, jednak nie każdemu się to podoba. Legendarny skoczek postanowił w bezsensowny sposób umniejszyć sukces Polaka. Jego wypowiedź spotkała się z powszechnym niezrozumieniem wśród kibiców.

Kamil Stoch od kilku tygodni pokazuje, że znów jest w niesamowitej formie. Polski skoczek narciarski zdeklasował rywali w Innsbrucku i przed ostatnim konkursem wszystko wskazuje na to, że uda mu się kolejny raz w swojej karierze zyskać tytuł.

Jeden z uwielbianych przez lata skoczków postanowił skomentować obecną formę Kamila Stocha, jednak jego słowa spotkały się z negatywnym odbiorem. Wszystko przez kompletnie niezrozumiałą krytykę, która dotknęła naszego skoczka.

Sukces Kamila Stocha został umniejszony na wspomnienie o tym, że wystartował on w Turnieju Czterech Skoczni wyłącznie poprzez decyzję trenerów wszystkich reprezentacji. Niestety, takie postawienie sprawy jest dość krzywdzące dla polskiego zawodnika.

Kamil Stoch zaatakowany przez byłego skoczka

Kamil Stoch świetnie radzi sobie w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni i choć zdecydowanie nie był faworytem wszystkich konkursów, to po rewelacyjnych ostatnich skokach wszystko wskazuje na to, że uda mu się wygrać kolejny konkurs. Jego przewaga jest niepodważalna.

Andrzej Stękała bohaterem polskich skoczków. W Titisee-Neustadt zaskoczył wszystkich, kibicom opadły szczękiAndrzej Stękała bohaterem polskich skoczków. W Titisee-Neustadt zaskoczył wszystkich, kibicom opadły szczękiCzytaj dalej

W rozmowie z Kronen Zeitung wypowiedział się Andreas Goldberger, kultowy skoczek sprzed lat, który rywalizował z Polakami lata temu. Część jego wypowiedzi o Kamilu Stochu nie budzi większych kontrowersji.

- W Innsbrucku skakał we własnej lidze. To szalone, co zrobił. To było niesamowite - twierdzi Goldberger, który został zacytowany przez portal WP SportoweFakty. Znacznie większy skandal wzbudziła jednak druga część jego wypowiedzi.

Legenda świata skoków wypowiedziała się jednak również w dość kontrowersyjny sposób, odwołując się do pamiętnego skandalu przed konkursem inaugurującym Turniej Czterech Skoczni. Mało brakowało, a przed zawodami w Oberstdorfie Polacy mogliby zostać zdyskwalifikowani.

Kamil Stoch prowadzi po trzech konkursach Turnieju Czterech Skoczni

- Jeśli wszystko pójdzie normalnie, to trudno będzie mu odebrać zwycięstwo. Nie możemy zapominać, że jest na czele tylko dlatego, że wszyscy trenerzy zgodzili się na to, by Polacy skakali w Oberstdorfie po fałszywie pozytywnym teście Murańki - dodał Goldberger dla Kronen Zeitung.

Te słowa są krzywdzące dla Kamila Stocha, który był o krok od dyskwalifikacji w dość niesprawiedliwy sposób, jednak ostatecznie niemiecki sanepid i władze FIS poszły po rozum do głowy i wycofały się ze skandalicznej decyzji po przeprowadzeniu kolejnych testów. Na początku zadecydowano jednak o bezdyskusyjnej dyskwalifikacji dla wszystkich Polaków, co wzbudziło kontrowersje.

Wygląda na to, że sam Goldberger nie był najlepiej poinformowany i nie wiedział, że Kamil Stoch nie powinien ponieść konsekwencji za fałszywie pozytywny test kolegi. Trudno inaczej wytłumaczyć tak niezrozumiałą wypowiedź skoczka sprzed lat.

źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News