Kamil Stoch
Facebook Kamil Stoch
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Stycznia 2021

Granerud znów wypowiada się na temat Kamila Stocha. Ogłosił wszystko publicznie, padły wymowne słowa

Kamil Stoch wygrał wtorkowe kwalifikacje do ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni, który odbędzie się w Bischofshofen. Polski skoczek wyprzedził Halvora Egnera Graneruda, który oddał najdłuższy skok w eliminacjach, ale uzyskał gorsze oceny za styl. Norweski skoczek, który w ostatnich dniach mocno naraził się polskim kibicom, w wywiadzie dla TVP docenił jednak tym razem klasę Kamila Stocha.

  • We wtorek odbyły się kwalifikacje do ostatniego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni
  • Na skoczni w Bischofshofen najlepszy okazał się Kamil Stoch
  • Halvor Egner Granerud, który oddał najdłuższy skok dnia, wypowiedział się ponownie na temat reprezentanta Polski
  • Norweski skoczek zdradził, kto jego zdaniem wygra TCS

Kamil Stoch przed ostatnimi zawodami Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen jest liderem prestiżowej rywalizacji. Po piętach depcze mu jednak objawienie obecnego sezonu, czy Halvor Egner Granerud z Norwegii. Skoczek w wywiadzie po wtorkowych kwalifikacjach kolejny raz wypowiedział się na temat Kamila Stocha.

Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje w Bischofshofen

Już w środę odbędzie się ostatni konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni. Na rywalizację w Austrii najbardziej czekają polscy kibice, którzy liczą na końcowy triumf reprezentanta Polski. Biało-Czerwoni mają aż dwóch przedstawicieli w pierwszej trójce rywalizacji.

Liderem TCS po trzech konkursach jest Kamil Stoch. 33-latek wskoczył na prowadzenie po zwycięstwie w Innsbrucku. Tuż za jego plecami znajduje się Dawid Kubacki, który zwyciężył w Garmisch-Partenkirchen. Dwójkę Polaków ściga Norweg Halvor Egner Granerud.

Skoczek, którego można uznać za objawienie obecnego sezonu, w ostatnich dniach mocno naraził się polskim kibicom. Granerud w rozmowie z norweskimi mediami sugerował, że Polacy nie skaczą dobrze, a zawsze sprzyjają im warunki i wiatr. Najmocniej uderzył w Kamila Stocha.

Tak mieszka Kamil Stoch. Przepiękny dom, wygląda jak prawdziwy pałac, co za widoki (ZDJĘCIE)Tak mieszka Kamil Stoch. Przepiękny dom, wygląda jak prawdziwy pałac, co za widoki (ZDJĘCIE)Czytaj dalej

- Stoch wcale nie skacze tak cholernie dobrze. To irytujące, że znów wygrał. Polacy kolejny raz mieli szczęście do warunków- powiedział Granerud po zakończeniu zawodów w Innsbrucku.

Później Norweg wyjaśnił swoje słowa i przeprosił Polaków, którzy poczuli się dotknięci. Opublikował specjalny wpis w mediach społecznościowych. Skaza na wizerunku jednak pozostała.

- Byłem sfrustrowany moim dzisiejszym wynikiem i nadal jestem. To jest skocznia, z którą mam związane tylko złe wspomnienia. Dzisiaj emocje rosły. Uważam Kamila za jednego z najlepszych skoczków wszech czasów. Myślę również, że dzięki perfekcyjnemu występowi w Bischofshofen może się wszystko wydarzyć. Zostały jeszcze dwa skoki do końca. Dopóki trwa turniej, ciągle jest nadzieja. Wierzę, że wygram. Pokój i miłość dla wszystkich- napisał Halvor Egner Granerud.

Halvor Egner Granerud znów wypowiedział się o Kamilu Stochu

Po wtorkowych kwalifikacjach do konkursu w Bischofshofen, który zamknie zmagania w 69. Turnieju Czterech Skoczni, Halvor Egner Granerud postanowił kolejny raz wypowiedzieć się na temat Kamila Stocha. Norweg w kwalifikacjach oddał najdalszy skok, jednak przegrał rywalizację ze Stochem, który uzyskał lepsze oceny za styl.

Po zakończeniu sesji kwalifikacyjnej Granerud udzielił wypowiedzi dla dziennikarza TVP Pawła Barana. Ten zapytał go o to, kto jego zdaniem triumfuje w TCS. Norweg swoją odpowiedzią zaskoczył wszystkich.

- Mam nadzieję, że ja, ale będzie to Kamil Stoch. - stwierdził krótko skoczek. - Tak długo jak jest nadzieja, będę próbował - dodał później w rozmowie z mediami ze swojej ojczyzny. Przed zawodami w Bischofshofen Halvor Egner Granerud traci do Kamila Stocha 20,6 pkt.

Źródło: TVP, Twitter

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News