Kamil Stoch nagroda
screen youtube.com/ Eurosport Polska
Autor Łukasz Kowalski - 5 Listopada 2020

Kamil Stoch został oszukany? Nadal nie dostał swojej nagrody, czeka na nią prawie rok

Kamil Stoch wciąż czeka na nagrodę wywalczoną na początku marca tego roku. Z powodu pandemii koronawirusa poprzedni sezon Pucharu Świata został skrócony. Polak prowadził w prestiżowym cyklu Raw Air i został ogłoszony zwycięzcą, ale wciąż czeka na wywalczony puchar. Polak szczerze opisał wszystko w swoich mediach społecznościowych.

Kamil Stoch już za trzy tygodnie razem z innymi reprezentantami Polski rozpocznie kolejny sezon Pucharu Świata. Najlepsi skoczkowie globu staną do rywalizacji podczas konkursów na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Rząd w ostatniej chwili zmienił decyzję. Wiemy które dzieci pójdą w poniedziałek do szkoły
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominałSiostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominałCzytaj dalej

Kamil Stoch wciąż czeka na nagrodę

Polski skoczek w ostatnich dniach szlifował formę pod okiem trenera reprezentacji Polski Michala Doleżala. Sam zawodnik jest zadowolony ze swojej dyspozycji. O formie Stocha kibice będą mogli przekonać się dopiero podczas konkursów w Wiśle.

Na razie jego dyspozycja pozostaje niewiadomą. W połowie października trzykrotny mistrz olimpijski opuścił letnie mistrzostwa Polski w Szczyrku z powodu choroby. Pod nieobecność Stocha wygrał Dawid Kubacki przed Andrzejem Stękałą i Klemensem Murańką.

Stoch już doszedł do siebie i w swoich mediach społecznościowych pokazywał swoje treningowe próby z Wielkiej Krokwi. Kiedy trzykrotny mistrz olimpijski trenował, w jego domu w Zakopanem zachodziły wielkie zmiany. Skoczek wszystkim pochwalił się na Facebooku.

- Panowie dekoratorzy, tak jak i my skoczkowie, mieli tygodniowe zgrupowanie w Zakopanem, tworząc efekty specjalne na ścianach, w miejscu, gdzie znajdą się wszystkie moje sportowe trofea - napisał Stoch kilka dni temu.

Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportuGdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportuCzytaj dalej

Kamil Stoch wyjaśnił zamieszanie z otrzymaniem nagrody

- Doglądałem w wolnych chwilach ich pracy i stwierdzam, że efekty przychodzą znaaacznie szybciej, niż w przypadku skoczków. A też są mistrzowskie! ZBIERAM POMYSŁY na nazwę dla tego miejsca. Dajcie jakieś propozycje, tylko nie muzeum - dodał.

W jego galerii znajdą się wszystkie wygrane przez niego trofea. W przeszłości podobną wystawę swoich nagród w Wiśle zrobił Adam Małysz. W kolekcji Kamila Stocha na razie nie znajdzie się puchar za wygranie w tegorocznym Raw Air. Polak wciąż nie otrzymał wygranej nagrody. Do wszystkiego ustosunkował się w mediach społecznościowych.

- Pojawiło się sporo nieścisłości i trochę Waszych pytań o ten turniej i tegoroczne nagrody. Dziś odpowiedzi z pierwszej ręki - rozpoczął Kamil Stoch. - Zacznę od tego, że Raw Air to jedna z moich ulubionych imprez sportowych. To dziwne, bo wszędzie ostatecznie chodzi o dobre skoki ale Turniej Czterech Skoczni i Raw Air mają zupełnie inny klimat, nie umiem wybrać między nimi - napisał.

- W tym roku nie udało nam się dokończyć zaplanowanej na 16 serii rywalizacji i niespodziewanie okazało się, że po dziewięciu rozegranych seriach jestem zwycięzcą. Nagroda finansowa została pomniejszona proporcjonalnie do ilości startów ale pieniądze otrzymałem bardzo szybko - wyjaśnił zawodnik.

- Inaczej sprawa wygląda z tym co nazwaliście talerzem. Nie było żadnej dekoracji ani też nie dotarł do mnie w inny sposób. Liczę, że trafi w moje ręce przy okazji zawodów Pucharu Świata. Myślę, że to dobry moment by przyznać, że to na nim zależy mi najbardziej, bo powstaje miejsce gdzie każdy z Was będzie mógł go zobaczyć - napisał Kamil Stoch.

Póki co jednak dowiedzieliśmy się, że skoczek wciąż nie dostał upragnionego pucharu za swoje zwycięstwo. Z pewnością nie jest to sytuacja, która go cieszy, zwłaszcza że wciąż brak oficjalnych informacji w tej sprawie.

- Dlaczego to trofeum jest wyjątkowe? Nie boję się określenia: dzieło sztuki. Metaforycznie oddaje charakter imprezy, jest "surowy", ciemny jak skandynawska noc i... ciężki. To najcięższy z pucharów jakie zdobyłem (prawie 12 kg), a uzbierałem ich z kilkaset. Na tegorocznym turnieju słynne "wazony" zostały zastąpione czymś, co przypomina kubek na szczoteczki do zębów albo niczym. Ale już za chwilę PŚ w Wiśle, gdzie od roku do wygrania są drewniane, rzeźbione puchary w kształcie kół. Będzie o co walczyć - zakończył trzykrotny mistrz olimpijski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Księżyc może mieć swojego "bliźniaka" i naukowcy go znaleźli. Niesamowite wieści
  2. Polskie Babcie dziś znowu staną w obronie praw człowieka. Przypominamy niezwykłe słowa wsparcia, które skierowały do kobiet
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News