Kamil Stoch
Facebook Kamil Stoch
Autor Mateusz Dziubiński - 6 Kwietnia 2020

Kamil Stoch ujawnił, co będzie robił po zakończeniu kariery. Fani skoków będą wniebowzięci

Kamil Stoch jakiś czas temu zaniepokoił setki tysięcy kibiców enigmatyczną wypowiedzią, jakiej udzielił na temat swojej przyszłości. Kibice i media spekulowali, że nasz utytułowany skoczek nosi się z zamiarem rychłego zakończenia kariery. Na szczęście skoczek z Zębu nie zamierza odkładać nart, ale ma już plan na sportową emeryturę.

Kamil Stoch, wbrew niedawnym doniesieniom, planuje kontynuowanie występów w rywalizacji o Puchar Świata w skokach narciarskich. Nasz reprezentant nie myśli na razie o zakończeniu kariery, ale w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” zdradził, że wie już, co chciałby robić po zakończeniu wyczynowego uprawiania sportu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski klub okradziony przez złodziei. Stracili wiele tysięcy złotych, dramatyczny apel
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Nie żyje 25-letni piłkarz. Zawodnik zdołał uratować siedem osóbNie żyje 25-letni piłkarz. Zawodnik zdołał uratować siedem osóbCzytaj dalej


Kamil Stoch zamierza kontynuować karierę skoczka. Trenuje w domu z powodu pandemii

Lider polskiej kadry skoczków, podobnie jak przedstawiciele wielu innych dyscyplin sportowych, przebywa aktualnie we własnym domu, gdzie odbywa indywidualne treningi w celu podtrzymania kondycji. To oczywiście za sprawą pandemii koronawirusa. Stoch na łamach “Przeglądu Sportowego” wyraził swoje zdanie o aktualnej sytuacji.

- Na razie siedzimy w domach, jak wszyscy. My, jako sportowcy, też powinniśmy dać przykład i zastosować się do obecnych wytycznych, a tym samym zadbać o innych. Póki co urlop mam więc w domu. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu ludzi to trudna sytuacja, ale dla mnie takie siedzenie nie jest złe. Jestem w domu z żoną po całej zimie spędzonej na wyjazdach i mogę się nacieszyć rodziną i czasem dla siebie. Wychodzę tylko w najpilniejszych sprawach - powiedział.

Bokser przebił Roberta Lewandowskiego. Przekaże ogromną sumę na walkę z epidemiąBokser przebił Roberta Lewandowskiego. Przekaże ogromną sumę na walkę z epidemiąCzytaj dalej

Lider naszej kadry wie już czym się zajmie po zakończeniu kariery

W wywiadzie nasz mistrz zdradził również znacznie bardziej interesującą informację, a mianowicie dotyczącą jego przyszłości. W ostatnich tygodniach kibice zadawali sobie pytania, czy Stoch będzie kontynuował karierę. Zawodnik nie myśli o rezygnacji ze skakania, ale wie już, czym chce się zająć po przejściu na sportową emeryturę. Zamierza zaangażować się w funkcjonowanie założonego przez siebie kilka lat temu klubu, KS Eve-nement Zakopane.

- Jest tam coraz więcej młodych zawodników i kiedyś chciałbym się w nim bardziej udzielać. To znaczy pomagać przyszłym mistrzom, przekazywać im doświadczenie i wiedzie. Inna sprawa, że skoki się zmieniają i to, co powiem młodym dzisiaj, może za dziesięć lat być nieaktualne - zdradził.

Zapytany o funkcję, jaką chce sprawować, reprezentant Polski wskazuje posadę trenera.

- Bardziej trener. Nie jestem dobrą osobą do organizacji. Potrzebuję, żeby ktoś myślał za mnie. Jestem bardziej człowiekiem, który wykonuje polecenia, a nie zleca. Rola trenera wiąże się z kwestiami organizacyjnymi, więc tutaj będę miał pole do rozwoju - tłumaczy. - zakończył Kamil Stoch.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć
  2. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  3. Pilne doniesienia z Niemiec. Wiemy już, kiedy wróci Bundesliga, ekspert nie ma wątpliwości
  4. Noriaki Kasai Zakończy karierę? Japoński skoczek poinformował o swojej decyzji
  5. Gwiazdor Legii mógł wrócić po latach do Warszawy. Jedyne co chciał, to mieszkanie i samochód
  6. Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend

Żródło: "Przegląd Sportowy"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News