Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/Reporter
Autor Piotr Bernaciak - 22 Listopada 2020

Czy Kamil Stoch zaliczy dziś pierwsze zwycięstwo w sezonie?

Kamil Stoch w tym sezonie podejdzie do Pucharu Świata z jednym zadaniem - zaliczyć wielkie zwycięstwo i po raz kolejny udowodnić wszystkim, że jest w stanie być najlepszym na długości całego sezonu.

Kamil Stoch niewątpliwie należy do najlepszych skoczków narciarskich na świecie. O jego dyspozycji doskonale świadczy fakt, że gdy w poprzednim sezonie skończył sezon poza podium Pucharu Świata, mówiło się o pewnym rozczarowaniu. To pokazuje tylko, jak doskonale w ostatnich latach prezentował się na światowych skoczniach Kamil Stoch, deklasując rywali.

Po nieco słabszym sezonie Kamil Stoch będzie liczył na to, że uda mu się poprawić swoja dyspozycję i znów będzie skakał jak za najlepszych lat. Wiele osób wskazuje na to, że nasz reprezentant nie jest już młodym zawodnikiem, ale przecież wielu skoczków pokazywało, że da się skakać na bardzo wysokim poziomie do ostatnich dni kariery. Przykładem na to może być sam Adam Małysz.

Mistrz z Wisły przez wiele lat odnosił gigantyczne sukcesy i sprawił, że miliony Polaków zaczęły interesować się skokami narciarskimi. Rodacy zainteresowali się dyscypliną, która nigdy nie cieszyła się wielkim zainteresowaniem w naszym kraju. Obecnie zima kojarzy się wielu osobom właśnie z zawodami Pucharu Świata.

Obecny sezon rozpoczął się dla polskiej kadry trzecim miejscem w konkursie drużynowym. Kwalifikacje do niedzielnego konkursu w wielkim stylu wygrał jednak właśnie Kamil Stoch, który po prostu nie dał rywalom najmniejszych szans. Jego występ był zdecydowanie najlepszy spośród wszystkich zawodników.

Czy dziś Kamil Stoch potwierdzi swoją wielką formę? Pozostaje nam wierzyć w jego umiejętności. Konkurs rozpoczyna się już o 16.00.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News