Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/Reporter
Autor Piotr Bernaciak - 22 Października 2020

Kamil Stoch. Kibicujecie mu w tym sezonie?

Kamil Stoch w tym sezonie podejdzie do Pucharu Świata z jednym zadaniem - zaliczyć wielkie zwycięstwo i po raz kolejny udowodnić wszystkim, że jest w stanie być najlepszym na długości całego sezonu.

Kamil Stoch niewątpliwie należy do najlepszych skoczków narciarskich na świecie. O jego dyspozycji doskonale świadczy fakt, że gdy w poprzednim sezonie skończył sezon poza podium Pucharu Świata, mówiło się o pewnym rozczarowaniu. To pokazuje tylko, jak doskonale w ostatnich latach prezentował się na światowych skoczniach Kamil Stoch, deklasując rywali.

Po nieco słabszym sezonie Kamil Stoch będzie liczył na to, że uda mu się poprawić swoja dyspozycję i znów będzie skakał jak za najlepszych lat. Wiele osób wskazuje na to, że nasz reprezentant nie jest już młodym zawodnikiem, ale przecież wielu skoczków pokazywało, że da się skakać na bardzo wysokim poziomie do ostatnich dni kariery. Przykładem na to może być sam Adam Małysz.

Mistrz z Wisły przez wiele lat odnosił gigantyczne sukcesy i sprawił, że miliony Polaków zaczęły interesować się skokami narciarskimi. Rodacy zainteresowali się dyscypliną, która nigdy nie cieszyła się wielkim zainteresowaniem w naszym kraju. Obecnie zima kojarzy się wielu osobom właśnie z zawodami Pucharu Świata.

Kamil Stoch w poprzednich sezonach pokazał, że zasługuje, by nie porównywać go wiecznie do Małysza, lecz myśleć o nim jako o zawodniku, który być może osiągnął nawet więcej od swojego kultowego poprzednika. Kibice z Polski doskonale wiedzą o tym, że Kamila stać na doskonały sezon i pokazanie, że wciąż jest w stanie wygrywać na najwyższym szczeblu.

Na szczęście wciąż możemy cieszyć się wielkimi sukcesami Kamila Stocha, który w tym sezonie znów będzie walczyć o największe sukcesy. Zanosi się na kolejny triumf Polaka i miejsce w czołówce Pucharu Świata.

Czy uda mu się powtórzyć sukces w Pucharze Świata i zdobyć Kryształową Kulę? Póki co trudno to ocenić, ale wiemy, że na pewno wciąż jest on w formie, która pozwala na wielkie triumfy.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News