Kamil Stoch Puchar Świata
facebook.com/KamilStochOfficial
Autor Łukasz Kowalski - 8 Stycznia 2021

Niemcy wybrali najlepszego skoczka narciarskiego w historii. Rewelacyjny wynik Kamila Stocha, przebił legendę

Kamil Stoch po raz kolejny został bohaterem niemieckich mediów. W środę i czwartek na całym świecie kibice rozpływali się nad formą Polaka, który w wielkim stylu wygrał Turniej Czterech Skoczni. Teraz polski skoczek został wybrany na jednego z najlepszych Zawodników wszech czasów. Za Stochem znalazły się takie legendy jak Matti Nykänen, Gregor Schlierenzauer czy Sven Hannawald. W zestawieniu zabrakło miejsca dla Adama Małysza.

• Kamil Stoch w środę po raz trzeci wygrał Turniej Czterech Skoczni
  • Czytelnicy niemieckiego portalu wybrali Polaka na jednego z najlepszych skoczków wszech czasów
  • Trzykrotny mistrz olimpijski wyprzedził prawdziwe legendy skoków narciarskich

Kamil Stoch w ostatnich dniach imponuje formą. 33-letni skoczek wygrał konkursy w Innsbrucku oraz Bischofshofen i trzeci raz w karierze triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Świat sportu jest pod wrażeniem dyspozycji Polskiego skoczka.

Niemiecki portal sport1.de głosami kibiców wybrał najlepszych skoczków narciarskich wszech czasów. W piątek portal przedstawił wyniki głosowania swoich czytelników. Niemieccy fani docenili wielką klasę Stocha w ostatnich latach.

Kamil Stoch doceniony przez niemiecki portal

- Najlepszym skoczkiem narciarskim wg użytkowników serwisu sport1.de został Janne Ahonen, który otrzymał 26 proc. wszystkich głosów. W swojej karierze Fin zdobył dwa srebrne medale na igrzyskach olimpijskich i łącznie dziesięć medali na mistrzostwach świata (5 złotych, 3 srebrne, 2 brązowe). Oprócz tego dwukrotnie wygrał Pucharu Świata i aż pięciokrotnie Turniej Czterech Skoczni - napisał niemiecki portal.

Niewiele do legendarnego Fina stracił Niemiec Jens Weißflog, który otrzymał 22% głosów. 56-latek w swojej karierze trzy razy zdobywał złoto igrzysk olimpijskich, w tym jedno w drużynie, oraz indywidualne srebro. Do tego dołożył cztery zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. - W sezonie 1983/84 w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata był jedynym zawodnikiem, który zdobył medal olimpijski zarówno w stylu równoległym, jak i V - pisze niemiecki portal.

Przed chwilą PZPN przekazał Polakom druzgocącą informację. Zmarł kultowy polski trener, był znany wielu kibicomPrzed chwilą PZPN przekazał Polakom druzgocącą informację. Zmarł kultowy polski trener, był znany wielu kibicomCzytaj dalej

Podium uzupełnił Kamil Stoch z wynikiem 19% głosów. - Oprócz trzech swoich triumfów w Turniejach Czterech Skoczni ma na koncie również cztery medale olimpijskie (trzy złote), pięć medali mistrzostw świata, w tym dwa złote i dwa zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - napisali niemieccy dziennikarze o Polaku.

Tuż za podium znalazł się zmarły przed dwoma laty Matti Nykänen. Legendarny Fin na swoim koncie ma pięć medali igrzysk olimpijskich, z czego cztery złote, dziewięć medali mistrzostw świata i cztery Kryształowe Kule. Do tego dwa razy wygrywał Turniej Czterech Skoczni.

Stoch wśród najlpeszych skoczków wszechczasów

Piąte miejsce zajął Gregor Schlierenzauer, drugi po Stochu aktywny skoczek tego zestawienia. 31-letni Austriak na koncie ma 53 zwycięstwa w Pucharze Świata, cztery medali igrzysk olimpijskich, dwie Kryształowe Kule, tyle samo zwycięstw w Turnieju Czterech Skoczni i aż dwanaście medali mistrzostw świata. Schlierenzauer otrzymał 10% głosów.

Stawkę na szóstym miejscu zamknął wielki rywal Adama Małysza z początku XXI wieku - Sven Hannawald. Legendarny Niemiec otrzymał tylko 8% głosów. Hannawald w trakcie swojej kariery zdobył trzy medale igrzysk olimpijskich, cztery mistrzostw świata i raz wygrał Turniej Czterech Skoczni. Ani razu nie zdobył Kryształowej Kuli.

Co ciekawe niemiecki portal w zestawieniu najlepszych skoczków wszech czasów umieścił właśnie Hannawalda, a nie Małysza, który wydawać by się mogło, miał większe osiągnięcia. "Orzeł z Wisły" ma na koncie cztery Kryształowe Kule, cztery medale igrzysk olimpijskich, do tego jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem mistrzostw świata. Małysz tytuł indywidualnego mistrza świata zdobywał aż cztery razy. Do tego dołożył po medalu srebrnym i brązowym. Raz wygrał także Turniej Czterech Skoczni.

Stoch będzie miał okazję poprawić swoje statystki w Pucharze Świata już w rozpoczynający się weekend. Skoczkowie będą rywalizować w niemieckim Titisee-Neustadt. Za tydzień Puchar Świata zawita do Zakopanego.