Autor - 8 Grudnia 2019

Wiatr znowu rozdał karty. Polacy w konkursie PŚ zajęli odległe miejsca

Kamil Stoch, Dawid Kubacki i reszta polskich skoczków nie będzie dobrze wspominać weekendu w Niżnym Tagile. Podczas drugiego konkursu o wynikach znowu decydował wiatr. Najbardziej niezadowolony może być Piotr Żyła

Kamil Stoch zajął odległe miejsce podczas drugiego konkursu w Niżnym Tagile. Jeszcze przed przyjazdem na tę skocznię - która znajduje się w azjatyckiej części Rosji - wspominał, że jest tam depresyjnie. Z pewnością nastrój towarzyszący temu obiektowi nie pomógł też pozostałym Polakom, którzy nie mogą być zadowoleni z przebiegu pierwszego, jak i drugiego konkursu Pucharu Świata.

Nowy klub zgłosił się po Piątka. Odejście Polaka z Milanu coraz bliżejNowy klub zgłosił się po Piątka. Odejście Polaka z Milanu coraz bliżejCzytaj dalej

Kamil Stoch nie może być zadowolony

Drugi konkurs Pucharu Świata w Niżnym Tagile miał być tak samo loteryjny jak pierwszy. Wiatr niemiłosiernie się zmieniał i albo bardzo pomagał, albo przeszkadzał skoczkom. Pierwszy konkurs wygrał Yukiya Sato, który wyprzedził Karla Geigera i Philippa Aschenwalda. W czołowej dziesiątce znaleźli się Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Wiatr od początku przeszkadzał skoczkom. Najdalek odleciał Stefan Kraft, który skoczył aż 140 metrów. Po pierwszej serii liderem był jednak Ryoyu Kobayashi, któremu wystarczyło 133,5 m, żeby prowadzić. Wszystko przez stale zmieniający się wiatr. Żadnego z Polaków nie było w pierwszej dziesiątce. 11. miejsce zajmował Jakub Wolny, zaraz za nim był Maciej Kot. 14. był Kamil Stoch, 20. Dawid Kubacki a 27. Stefan Hula. do drugiej serii nie zakwalifikował się Piotr Żyła, który trafił na bardzo słabe warunki atmosferyczne.

Kamil Stoch spadł w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

W drugiej serii warunki również były loteryjne. Doszło do wielu przetasowań w klasyfikacji tych zawodów. Finalnie wygrał Kraft, który wytrzymał presję i wygrał z wiatrem. Drugi był Kilian Peier, natomiast na trzecią lokatę spadł Kobayashi. Po raz kolejny żaden z Polaków nie był w czołowej dziesiątce. W drugiej znaleźli się Stoch, Wolny i Kubacki, którzy zajęli odpowiednio 15., 16. i 17. miejsce. Kot spadł na 24. lokatę, a najgorszy w drugiej serii z Polaków był Hula, który ostatecznie był 25.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata liderem nadal jest Daniel Andre Tande, który ma 260 punktów. Drugi jest Kraft, natomiast trzeci Geiger. Stoch i Kubacki utrzymali się w pierwszej dziesiątce, zajmując odpowiednio 8. i 9. miejsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy klub zgłosił się po Piątka. Odejście Polaka z Milanu coraz bliżej
  2. Marcin Gortat ogłosił zakończenie kariery. Koniec długiej przygody w najlepszej lidze świata
  3. Porażka największej gwiazdy na KSW. Dał się zdominować rywalowi
  4. Piłkarz Milanu miał wypadek samochodowy. Auto zostało zniszczoneNastępny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News