Autor Bartosz Goluch - 9 Marca 2020

Wyśmienity skok Kamila Stocha w Lillehammer. Polak rozbudził apetyty fanów

Kamil Stoch fantastycznie spisał się podczas serii treningowej przed konkursem Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Polak zaprezentował wielką formę - lepszy od niego był tylko Daniel Andre Tande.

Podczas serii próbnej przed konkursem Stoch skoczył na odległość 128,5 metra. Reprezentant Norwegii skoczył o pół metra dalej. Stoch zajął drugie miejsce także podczas drugiego treningu - tam skoczył 135,5 m, a wyprzedził go jedynie Peter Prevc (141 m). W drugiej serii świetny skok oddał także Piotr Żyła, który poszybował na odległość 135 m.

Joanna Jędrzejczyk nabawiła się kontuzji. Lekarz zabrał głos w sprawie zdrowia sportsmenki (ZDJĘCIE)Joanna Jędrzejczyk nabawiła się kontuzji. Lekarz zabrał głos w sprawie zdrowia sportsmenki (ZDJĘCIE)Czytaj dalej

Kamil Stoch najlepszy z Polaków

Niestety oprócz Stocha i Żyły Polacy skakali raczej przeciętnie. Dawid Kubacki z wynikiem 121 metrów zajął siedemnastą lokatę. Dwudziesty trzeci był Paweł Wąsek, trzydziesty Aleksander Zniszczoł (102,5 m), trzydziesty ósmy Jakub Wolny (115,5 m). Również Żyła zawiódł w jednej z serii, lądując na 99 metrze.

W drugiej serii nasi spisali się nie najlepiej. Dwudzieste siódme miejsce w treningu zajął Jakub Wolny (122 m). Czterdziesty dziewiąty był Aleksander Zniszczoł (109 m), pięćdziesiąty drugi Maciej Kot (108 m), a pięćdziesiąty czwarty - Paweł Wąsek (73 m).

Koronawirus uderzył w Ligę Mistrzów. Pierwszy taki przypadek, kibice na całym świecie załamaniKoronawirus uderzył w Ligę Mistrzów. Pierwszy taki przypadek, kibice na całym świecie załamaniCzytaj dalej

Raw Air rozgrywane z problemami

Z udziału w drugiej serii treningowej zrezygnowali Norwegowie: Robert Johansson, Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande i Marius Lindvik. W pierwszym treningu nie zobaczyliśmy z kolei Japończyków: Daikiego Ito oraz Yukyi Sato.

Poniedziałkowe zawody zorganizowano w zastępstwie konkursu w Oslo, który miał odbyć się w niedzielę. Zawody w stolicy Norwegii zostały odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Konkurs indywidualny rozpocznie się z opóźnieniem. Wystartuje w nim 50 zawodników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje turysta z Polski. Szukał schronienia, doszło do najgorszego
  2. Bóbr wtargnął do domu, ugryzł kobietę w nogę
  3. Artur Szpilka komentuje kontrowersyjne zwycięstwo. Absurdalna opinia pięściarza
  4. Reprezentant Polski kontuzjowany. Zszedł z murawy już w pierwszej połowie meczu
  5. Zbigniew Boniek zabrał głos ws. meczów kadry. Kibice zostaną wpuszczeni na stadion?
  6. Słowa ranią. Użył ich brat Magdy Gessler w kierunku siostry w najboleśniejszy sposób

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News