Kamil Stoch
Instagram - Kamil Stoch
Autor Piotr Bernaciak - 3 Grudnia 2020

Czy Kamil Stoch jest najlepszym polskim skoczkiem?

Kamil Stoch w poprzednim sezonie spisywał się bardzo dobrze. Nasz najlepszy skoczek co prawda nie osiągnął ostatecznego zwycięstwa w Pucharze Świata, jednak mimo wszystko nie może mieć do siebie pretensji. W tym sezonie z pewnością będzie celować w wielki triumf.

Właśnie podano druzgocącą wiadomość. Nie żyje polski piłkarz, tysiące Polaków oglądały jego meczeWłaśnie podano druzgocącą wiadomość. Nie żyje polski piłkarz, tysiące Polaków oglądały jego meczeCzytaj dalej

Kamil Stoch od początku swojej kariery przygotowywał się do tego, by po zakończeniu kariery przez Adama Małysza zastąpić go w taki sposób, by Polacy znów mogli cieszyć się z gigantycznych sukcesów i wciąż regularnie oglądali zawody Pucharu Świata. Udało mu się wypełnić zadanie w więcej niż stu procentach, bo fani nie tylko dalej śledzą poczynania polskich skoczków z wypiekami na twarzach, ale również mogą świętować sukcesy.

Na początku Kamil Stoch pozostawał w cieniu Adama Małysza, ale gdy starszy skoczek zakończył karierę, to jego młodszy kolega zaczął odnosić równie ogromne, a może nawet jeszcze większe sukcesy. Udało mu się wywalczyć mistrzostwo olimpijskie, czego Polacy z pewnością nigdy nie zapomną. Miliony rodaków śledziły jego występy na igrzyskach w Soczi, ciesząc się z medali i z wielkiego triumfu polskiego skoczka.

W kolejnych sezonach co prawda nie zawsze udawało mu się zwyciężać w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, jednak był czas, gdy Kamil Stoch był po prostu niedoścignionym wzorem. Mało który zawodnik może cieszyć się z tak wielkiej sympatii fanów z całego świata. Należy pamiętać, że sympatycy Kamila Stocha występują również poza Polską, na co zapracował on sobie licznymi zwycięstwami. W pewnym momencie przewyższał on przecież popularnością Roberta Lewandowskiego, co dziś brzmi wręcz abstrakcyjnie.

Pozostaje nam jedynie wierzyć w to, że Kamil Stoch nie spocznie na laurach i że w kolejnym sezonie znów dostarczy nam bardzo wiele radości z powodu swoich pięknych skoków na największych skoczniach na świecie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News