Kamil Stoch
Instagram - Kamil Stoch
Autor Piotr Bernaciak - 9 Października 2020

Kamil Stoch. Lubicie naszego skoczka?

Kamil Stoch w poprzednim sezonie spisywał się bardzo dobrze. Nasz najlepszy skoczek co prawda nie osiągnął ostatecznego zwycięstwa w Pucharze Świata, jednak mimo wszystko nie może mieć do siebie pretensji. W tym sezonie z pewnością będzie celować w wielki triumf.

Kamil Stoch od początku swojej kariery przygotowywał się do tego, by po zakończeniu kariery przez Adama Małysza zastąpić go w taki sposób, by Polacy znów mogli cieszyć się z gigantycznych sukcesów i wciąż regularnie oglądali zawody Pucharu Świata. Udało mu się wypełnić zadanie w więcej niż stu procentach, bo fani nie tylko dalej śledzą poczynania polskich skoczków z wypiekami na twarzach, ale również mogą świętować sukcesy.

Na początku Kamil Stoch pozostawał w cieniu Adama Małysza, ale gdy starszy skoczek zakończył karierę, to jego młodszy kolega zaczął odnosić równie ogromne, a może nawet jeszcze większe sukcesy. Udało mu się wywalczyć mistrzostwo olimpijskie, czego Polacy z pewnością nigdy nie zapomną. Miliony rodaków śledziły jego występy na igrzyskach w Soczi, ciesząc się z medali i z wielkiego triumfu polskiego skoczka.

W kolejnych sezonach co prawda nie zawsze udawało mu się zwyciężać w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, jednak był czas, gdy Kamil Stoch był po prostu niedoścignionym wzorem. Mało który zawodnik może cieszyć się z tak wielkiej sympatii fanów z całego świata. Należy pamiętać, że sympatycy Kamila Stocha występują również poza Polską, na co zapracował on sobie licznymi zwycięstwami. W pewnym momencie przewyższał on przecież popularnością Roberta Lewandowskiego, co dziś brzmi wręcz abstrakcyjnie.

Pozostaje nam jedynie wierzyć w to, że Kamil Stoch nie spocznie na laurach i że w kolejnym sezonie znów dostarczy nam bardzo wiele radości z powodu swoich pięknych skoków na największych skoczniach na świecie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News