Kamil Stoch
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Bartosz Goluch - 10 Marca 2020

Kapitalny występ Kamila Stocha. Polak królem Lillehammer

Kamil Stoch w pięknym stylu wygrał zawody w Lillehammer. Po pierwszej serii zajmował 3. pozycję, jednak w drugiej odsłonie zdeklasował konkurentów dalekim i pięknym stylowo skokiem.

Po pierwszej serii konkursu liderem był Timi Zajc z odległością 139 m. Tuż za Słoweńcem uplasowało się dwóch naszych zawodników - drugą lokatę zajmował Dawid Kubacki (134,5 m), a trzecią Kamil Stoch (131,5 m). Nieźle zaprezentował się również Piotr Żyła, który uplasował się na 11. pozycji (129 m). Do drugiej serii awansował również Maciej Kot po skoku o długości 122 m.

Fenomenalna pierwsza seria Polaków w Lillehammer. Nasi skoczkowie powalczą o zwycięstwoFenomenalna pierwsza seria Polaków w Lillehammer. Nasi skoczkowie powalczą o zwycięstwoCzytaj dalej

Kamil Stoch odleciał w drugiej serii

Druga seria była pokazem siły Kamila Stocha. Polak skoczył aż 139 m, czym przypieczętował wspaniałe zwycięstwo. Prowadzący po pierwszej serii Zajc nie wytrzymał presji i wylądował na 130 metrze. Kiepskiego skoku w drugiej serii może żałować również Dawid Kubacki. Zajmujący drugie miejsce po pierwszej serii Polak skoczył 131,5 m i zakończył rywalizację na ósmym miejscu.

Pozostali Polacy zaprezentowali się kiepsko. Piotr Żyła skoczył zaledwie 111 metrów i osunął się na 26. lokatę. Swój skok zepsuł także Maciej Kot, który wylądował na 113. metrze i spadł na 28 lokatę.

Radio Catalunya : UEFA zawiesi rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi EuropaRadio Catalunya : UEFA zawiesi rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi EuropaCzytaj dalej

Polacy fetują w Lillehammer

Popisy skoczka z Zębu ostatecznie mogli zobaczyć kibice. Mimo zagrożenia koronawirusem w Norwegii organizatorzy turnieju Raw Air zezwolili na obecność fanów pod skocznią.

Skoki nie zwalniają tempa. Już 12 marca odbędzie się konkurs w Trondheim. Dwa dni później zobaczymy zmagania w Vikersund. Będzie to ostatni turniej z serii Raw Air. Sezon zostanie zakończony na mamucie w Planicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta uwięziona w mieszkaniu z ciałem zmarłego męża. Podejrzewano u niego zakażenie wirusem z Chin
  2. Koronawirus w Warszawie. Zamknięte szkoły, uczelnie, kina teatry. Jak będzie wyglądała komunikacja miejska?
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Nigdy nie powinno się łączyć kotletów schabowych z ziemniakami. Połączenie wywołuje poważne zaburzenia w układzie pokarmowym

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News