Kamil Stoch
youtube.com/tvpsport
Autor Mateusz Wysokiński - 10 Maja 2020

Kamil Stoch nigdy o tym nie mówił. Na jaw wyszły fakty o jego religijności. Jakiego jest wyznania?

Kamil Stoch to bez wątpienia jeden z najbardziej lubianych skoczków narciarskich. Sportowiec, który na zawsze zapisał się w historii polskiego sportu bardzo dużą wagę przywiązuje do swojej prywatności i nie często opowiada o swoim życiu. Na jaw wyszły fakty w sprawie religijności polskiego mistrza olimpijskiego. Informacja o jego wierze może zadziwić bardzo wielu.

Kamil Stoch to bez wątpienia jedna z najbardziej lubianych postaci w historii polskiego sportu. Skoczek, który stał się naturalnym następcą Adama Małysza jest jedną z bardziej anonimowych postaci w polskim sporcie, a jego małżonka otwarcie mówi o tym, że nie lubi dzielić się informacjami o ich życiu prywatnym. Jedną z największych zagadek, jaką zadawali sobie kibice jest wyznanie skoczka. Prawda na temat wiary sportowca wyszła całkowicie przypadkiem.

Brat Otylii Jędrzejczak umierał na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serceBrat Otylii Jędrzejczak umierał na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serceCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli

Kamil Stoch nie lubi opowiadać o swoim życiu prywatnym. Poglądy religijne skoczka są niecodzienne

Okazuje się, że polski sportowiec mimo młodego wieku jest osobą bardzo wierzącą. Skoczek jest praktykującym i głęboko wierzącym katolikiem, co zważając na jego wiek, jest dość dużą rzadkością. Sportowiec wszędzie pokazuje swoją wiarę i ślub także wziął w swoim obrządku.

Jak sam twierdzi, na jego poglądy religijne nie wpłynęło żadne nawrócenie, którym chwali się wielu przedstawicieli polskiego show-biznesu. Skoczek swoją gorliwą religijność wziął z domu rodzinnego, gdzie rodzice przekazali mu katolickie wartości i wychowali w religijnym duchu. Mistrz olimpijski uważa, że nigdy nie miał momentu zwątpienia, a jego wiara z roku na rok robi się coraz większa i mocniejsza.

Medalista mistrzostw świata popełnił samobójstwo. Miał tylko 43 lataMedalista mistrzostw świata popełnił samobójstwo. Miał tylko 43 lataCzytaj dalej

Stoch modli się przed każdymi zawodami

O tym, jak ważną rzeczą w życiu skoczka jest religia zdaje sobie sprawę niewielu fanów skoków narciarskich. Sportowiec modli się przed każdymi zawodami sportowymi i wiele ze swoich zwycięstw dedykuje Bogu i ukochanej żonie, która bardzo często towarzyszy mu w trakcie rywalizacji w ramach Pucharu Świata.

Kamil Stoch przyznaje, że Bóg odgrywa w jego życiu bardzo wielką rolę, to też nie jest w stanie nic mu zarzucić. Nawet jeśli skoki mu nie wychodzą, to nie obarcza winą Stwórcy, ponieważ zdaje sobie sprawę, że obarczanie go odpowiedzialnością za własne decyzje i los nie jest dobrym pomysłem dla osoby wierzącej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec z noszeniem maseczek w każdym miejscu. Niespodziewana decyzja rządu Czech
  2. Wiatr uszkodził dźwig. Drabina zwisała kilkadziesiąt metrów nad ziemią
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Oszuści wykorzystują klientów Biedronki i mogą całkowicie wyczyścić im konta. Nie daj się nabrać na "zniżkę”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News