Kamil Stoch
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Bartosz Goluch - 11 Marca 2020

Kamil Stoch nie dał się rywalom. Polski skoczek wciąż na czele klasyfikacji

Kamil Stoch świetnie spisuje się w cyklu Raw Air. Nasz reprezentant w norweskiej części Pucharu Świata skacze bardzo równo i nie zawodzi w żadnym z konkursów. Regularność i dobre wyniki przełożyły się na prowadzenie w skandynawskim turnieju.

Po zwycięstwie w Lillehammer Kamil Stoch został nowym liderem Raw Air. Polak miał jednak minimalną przewagę nad drugim Stephan Leyhe, a za nimi znalazła się grupa zawodników, którzy mieli niewielką stratę do liderów. Po prologu w Trondheim skoczek z Zębu utrzymał prowadzenie w cyklu Raw Air.

Świetny skok Żyły i fatalny upadek Leyhe. Zawodnik został zniesiony na noszach (WIDEO)Świetny skok Żyły i fatalny upadek Leyhe. Zawodnik został zniesiony na noszach (WIDEO)Czytaj dalej

Kamil Stoch nadal liderem, Leyhe wypada z rywalizacji

W kwalifikacjach do indywidualnego konkursu w Trondheim Stoch zajął 10. lokatę, która wystarczyła do utrzymania prowadzenia. Bardzo daleko w prologu zawodów skoczył Niemiec Stephan Leyhe, który tracił do Polaka zaledwie 0,7 pkt, ale upadł i prawdopodobnie nie wystąpi już w kolejnych konkursach.

Skoczkowie oddali już 9 z 16 prób w cyklu Raw Air, do którego wliczają się zarówno kwalifikacje, jak i wyniki z konkursów. Stoch jak dotąd zgromadził 1161,9 pkt. Dzięki środowym kwalifikacjom zwiększył przewagę nad drugim miejscem. Obecnie zajmuje je Japończyk Ryoyu Kobayashi z notą 1154,5. Trzeci jest faworyt gospodarzy Marius Lindvik (1154,3 pkt).

Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacjiKoniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacjiCzytaj dalej

Zostało siedem skoków, Stoch wciąż na czele

Zawodnicy zmierzą się w jutrzejszym konkursie w Trondheim. Następnie cykl przeniesie się na skocznię mamucią w Vikersund, gdzie zostanie rozegrany konkurs drużynowy oraz indywidualny. Po tych zawodach poznamy triumfatora tegorocznego Raw Air.

Pozostali Polacy nie mają większych szans na nawiązanie kontaktu z czołówką. Dawid Kubacki zajmuje 16. miejsce (1077,4 pkt), Piotr Żyła plasuje się o "oczko" niżej (1072,5 pkt), natomiast Maciej Kot jest 28. (857,4).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające słowa Martyny Wojciechowskiej. Pokazała skandaliczną prawdę o polskich lotniskach
  2. Nauczyciel z Warszawy zarażony koronawirusem. Wrócił z Hiszpanii z uczniami
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Źle się dzieje, półki pustoszeją na naszych oczach. Wszyscy ruszyli do Lidla, Biedronki i najbliższych sklepów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News