Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Marca 2020

Kamil Stoch wielkim zwycięzcą turnieju Raw Air. Wygrana w bardzo przykrych okolicznościach

Kamil Stoch został ogłoszony zwycięzcą tegorocznego cyklu Raw Air. Nasz zawodnik wyszedł na prowadzenie po środowych kwalifikacjach do konkursu w Trondheim. Rywalizacja o triumf w turnieju niestety rozegrała się w przykrych i niecodziennych okolicznościach.

Kamil Stoch może zaliczyć końcówkę obecnego sezonu do udanych. Najlepszy skoczek ostatnich lat w Polsce, odniósł zwycięstwo we wtorkowych zawodach na skoczni w Lillehammer. Dobrą dyspozycję prezentował również w sesjach treningowych, kwalifikacyjnych czy podczas weekendowej drużynówki w Oslo. Po środowych kwalifikacjach do kolejnych zawodów cyklu Raw Air Stoch wyszedł na prowadzenie klasyfikacji generalnej.

Sezon skoków narciarskich zakończony. Federacja podjęła ostateczną decyzjęSezon skoków narciarskich zakończony. Federacja podjęła ostateczną decyzjęCzytaj dalej

Kamil Stoch dzięki decyzji organizatorów został zwycięzcą Raw Air

W związku z pogarszającą się sytuacją dotyczącą koronawirusa rząd norweski zdecydował wydać zakaz organizowania imprez sportowych na terenie kraju. Tylko w ostatnich 24 godzinach w Norwegii liczba zarażonych powiększyła się o 229 kolejnych przypadków. W sumie w skandynawskim państwie odnotowano już 629 przypadków, z czego 12 w samym Trondheim gdzie miały się odbyć kolejne zawody Pucharu Świata. W związku z decyzją norweskiego rządu, władze FIS postanowiły przerwać rywalizację w Raw Air i ze skutkiem natychmiastowym zakończyć obecny sezon w skokach. Jak poinformował dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer, na pierwszym miejscu postawiono zdrowie zawodników. Nie chciano ryzykować rozwojem epidemii wśród skoczków.

Euro 2020 zagrożone koronawirusem. UEFA ma pomysł, jak wygrać z epidemiąEuro 2020 zagrożone koronawirusem. UEFA ma pomysł, jak wygrać z epidemiąCzytaj dalej

Poznaliśmy rozstrzygnięcia w najważniejszych klasyfikacjach

Decyzja FIS o zakończeniu sezonu w tym momencie oznacza, że poznaliśmy już wszystkie rozstrzygnięcia. Tym samym triumfatorem klasyfikacji generalnej PŚ i zdobywcą kryształowej kuli został Stefan Kraft. Austriak wygrał również rywalizację w lotach narciarskich. Najwyżej sklasyfikowanym z naszych kadrowiczów jest Dawid Kubacki, który zajął 4. miejsce. Piąty jest Kamil Stoch a 11. Piotr Żyła.

Kamil Stoch został z kolei zwycięzcą cyklu Raw Air. To już drugi taki tytuł naszego wybitnego skoczka w karierze. Czyni go to rekordzistą pod względem triumfów w tej imprezie. Oprócz Polaka po jednym triumfie w tej imprezie wywalczyli Ryoyu Kobayashi oraz Stefan Kraft.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News