Kamil Stoch
Facebook Kamil Stoch
Autor Mateusz Dziubiński - 13 Marca 2020

Zaskakujące wyznanie Kamila Stocha. Zdradził, z czego był najbardziej zadowolony w tym sezonie

Kamil Stoch w rozmowie z TVP Sport podsumował właśnie zakończony sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nasz skoczek poprzez odwołanie zawodów w Trondheim i Vikersund bardzo szybko został zwycięzcą cyklu  Raw Air.

Kamil Stoch wraz z resztą polskich kadrowiczów zakończył już zmagania w tym sezonie. Władze FIS z uwagi na niebezpieczeństwo ze strony epidemii koronawirusa zdecydowały o przedwczesnym zakończeniu rywalizacji w Pucharze Świata. Tym samym zdobywcą kryształowej kuli został Austriak Stefan Kraft. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który zajął czwarte miejsce, wyprzedzając o jedną lokatę Kamila Stocha.

Kamil Stoch podsumował zakończony przedwcześnie sezon

Kamil Stoch został również triumfatorem cyklu Raw Air. W rozmowie z TVP Sport skoczek z Zębu wypowiedział się na temat okoliczności w jakich przyszło mu zwycięstwo.

- Dziwne zakończenie, dziwna sytuacja. Nie wiadomo, czy się cieszyć i w jaki sposób do tego podejść. Wiadomo, że każde zwycięstwo cieszy, ale inaczej jest, jak po ostatnim skoku widzi się wyświetlane wyniki, a inaczej, kiedy na półmetku dowiadujemy się, że impreza zostaje odwołana z przyczyn zupełnie pozasportowych. - powiedział Stoch.

Najlepszy polski skoczek ostatnich lat podczas sezonu 2019/2020 wygrał też trzy konkursy Pucharu Świata i dwa razy stanął na najniższym stopniu podium.

Zdaniem naszego skoczka kampanię można uznać za udaną

Ogółem nasz reprezentant jak powiedział, jest zadowolony z przebiegu sezonu i swoich występów.

- Sezon był bardzo udany pod wieloma względami. Przede wszystkim dla mnie najważniejsze jest to, że utrzymałem wysoką formę przez cały sezon. Nie miałem praktycznie żadnej wpadki i to był chyba pierwszy sezon w Pucharze Świata, gdzie punktowałem w każdym konkursie, co dla mnie było wyzwaniem. Kilka zwycięstw, w tym jedno bardzo ważne w Zakopanem, które pokazało mi, że w dalszym ciągu jestem na wysokim poziomie - powiedział.

Kamil Stoch docenił też pracę jaką wykonał z kadrą trener Michal Dolezal. Zapytany przez dziennikarza o ocenę jego pracy, odpowiedział.

- Wy musicie ocenić jako dziennikarze i kibice. Z mojej strony jako zawodnika, nie chodzi o to, czy on udźwignie taki ciężar. Dla mnie najważniejsza jest komunikacja z trenerem, najważniejsze są jego wskazówki i czy one dają wymierne efekty w postaci dobrych skoków. To też widać było po moich reakcjach i też po tym, że cały czas mam poczucie, że się rozwijam i że w dalszym ciągu mogę zrobić coś jeszcze więcej - zakończył.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News