Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Piotr Mika - 13 Sierpnia 2020

Mało kto zdaje sobie sprawę z tajemnicy Kamila Stocha. Dostał specjalną nagrodę od Andrzeja Dudy

Kamil Stoch to aktualnie najlepszy polski skoczek i jeden z najlepszych zawodników w historii. Godnie zastąpił Adama Małysza w roli lidera polskiej kadry i to właśnie z Kamilem Stochem w składzie nasza drużyna odnosi największe sukcesy. Niewiele osób pamięta o tym, jak został on wynagrodzony za swoje zasługi dla polskiego sportu.

Kamil Stoch nie raz udowodnił że jest wybitnym sportowcem i w skokach narcirskich osiągnął nie mniej niż legendarny dla wielu Polaków Adam Małysz. Obecny lider naszej kadry z pewnością znacznie przyczynił się do propagowania tej dyscypliny w naszym kraju.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znany polityk twierdzi, że jest spokrewniony z Robertem Lewandowskim. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, oniemieliśmy
  2. 13 osób rannych, nad miastem unosił się ogień. Zagraniczne media pokazały porażające zdjęcia
Pilna informacja obiegła media. Z ostatniej chwili: mecz Pucharu Polski odwołany, dwóch zarażonych piłkarzyPilna informacja obiegła media. Z ostatniej chwili: mecz Pucharu Polski odwołany, dwóch zarażonych piłkarzyCzytaj dalej

Kamil Stoch zasłużył na wielkie wyróżnienie

33-letni sportowiec przez lata swojej kariery zdobywał wiele medali oraz pucharów, przyczyniając się do popularyzacji skoków narciarski wśród Polaków, ale także do promowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Kamil Stoch dokonał czegoś, co nie udało się nawet Adamowi Małyszowi. Skoczek z Zębu na igrzyskach olimpijskich w Soczi w 2014 roku wywalczył dwa złote medale. Polacy na złoto olimpijskie w skokach narciarskich musieli czekać aż 42 lata. Wcześniej ta sztuka udała się tylko Wojciechowi Fortunie w 1972 roku.

Smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje były uczestnik mistrzostw świata, zostawił żonę i dwójkę dzieciSmutna wiadomość obiegła media. Nie żyje były uczestnik mistrzostw świata, zostawił żonę i dwójkę dzieciCzytaj dalej

Andrzej Duda odznaczył Kamila Stocha

Kolekcję sportowych medali oraz pucharów z wszelkich zawodów w skokach narciarskich uzupełniło niedawno bardzo ważne odznaczenie państwowe. W 2019 roku decyzją prezydenta Andrzeja Dudy Kamil Stoch został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2019 roku Polski Związek Narciarski obchodził swoje 100-lecie i właśnie na gali z tej okazji prezydent Andrzej Duda wręczył naszemu skoczkowi to niezwykłe wyróżnienie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeden z popularniejszych banków w tarapatach. Niemal 400 spraw w sądzie
  2. Wybuch w Bejrucie. Nowe nagranie w slow motion prezentuje prawdziwą siłę zniszczeń
  3. Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Jej odważne zdjęcia rozpalą każdego (FOTO)
  4. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Zdobył mnóstwo medali, był jedną z legend
  5. Tomasz Hajto po raz kolejny zbłaźnił się na wizji. Tym razem przekroczył już wszelkie granice absurdu (WIDEO)
  6. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News