Kamil Stoch koniec kariery
screen - youtube.com/tvp sport
Autor Łukasz Kowalski - 14 Października 2020

Kamil Stoch i Piotr Żyła skończą niebawem kariery? Jest oficjalne stanowisko skoczków, cała Polska czekała

Kamil Stoch i Piotr Żyła od lat stanowią o sile reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Polscy kibice co roku zachwycają się ich dyspozycją i z zapartym tchem śledzą każde ich zawody. W ostatnich tygodniach na sile przybrały spekulacje dotyczące końca ich kariery. Uzasadnione, ponieważ obaj mają już 33 lata.

Kamil Stoch i Piotr Żyła szykują się do kolejnego sezonu Pucharu Świata. Już pod koniec listopada staną do rywalizacji z najlepszymi skoczkami na świecie. Od kilku tygodniu kibice spekulują, że najbliższy sezon może być jednym z ostatnich w karierze utytułowanych skoczków.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Światowe media podały druzgocącą informację. Cristiano Ronaldo ma koronawirusa
  2. Najbardziej podstawowa żywność w górę z ceną. Zaczęło się od 13 proc. podwyżki, a będzie tylko gorzej
  3. Justyna Żyła ośmieszyła Piotra Żyłę na oczach całej Polski? Chodzi o jej zdjęcia, fani nie mają wątpliwości (FOTO)
Anna Lewandowska zadziwiła tysiące Polaków. Nagle, zaczęła się śmiać z samej siebie (FOTO)Anna Lewandowska zadziwiła tysiące Polaków. Nagle, zaczęła się śmiać z samej siebie (FOTO)Czytaj dalej

Kamil Stoch i Piotr Żyła niebawem zakończą kariery?

Raz na jakiś czas te spekulacje podsycają sami zawodnicy. Niedawno w wywiadzie dla Interii, temat swojego końca kariery zasugerował Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski opowiadał o swoich planach na przyszłość i nowych doświadczeniach zebranych tego lata. Sam wyznał, gdzie siebie widzi w przyszłości.

We wrześniu Stoch razem z młodymi zawodnikami swojego klubu Eve-nement Zakopane na obóz przygotowawczy do włoskiego Predazzo. Trzykrotny mistrz olimpijski zaliczył tam swój debiut w roli trenera. Jak sam przyznał, było to bardzo ciekawe doświadczenie i widzi siebie w roli szkoleniowca w przyszłości.

- [...] dla mnie to naprawdę było niesamowite doświadczenie. A także już pewna lekcja, bo nie ukrywam, że w przyszłości chciałbym wspomóc podopiecznych naszego klubu, jak i sam być trenerem w tym klubie, dokładając cegiełkę w procesie rozwoju polskich skoków narciarskich (uśmiech). Niewątpliwie traktuję to jako coś przyszłościowego, ale również coś bardzo wartościowego tu i teraz - powiedział Stoch.

Uliczna bójka polskich kiboli w Brzozowie. Aż włos jeży się na głowie. Sceny tylko dla dorosłych (WIDEO)Uliczna bójka polskich kiboli w Brzozowie. Aż włos jeży się na głowie. Sceny tylko dla dorosłych (WIDEO)Czytaj dalej

Jasne deklaracje obu skoczków

Na pytanie dotyczące zakończenia przez niego kariery, Stoch stanowczo zaprzeczył, aby miał to w najbliższych planach. - Ja wolałbym, żeby na razie pozwolono mi skupić się na treningach i startach, a nie wciąż pytano o rozbrat z czynnym sportem - powiedział.

W podobnym tonie wypowiada się także Piotr Żyła. Polak niemal na każdym kroku zapewnia, że jeszcze nie przyszedł czas na zakończenie kariery. W marcu z uśmiechem na ustach zaprzeczał doniesieniom o porzuceniu skoków narciarskich. - A co ja miałbym robić? - dodał w swoim stylu.

Obaj skoczkowie mają już 33 lata. Biorąc pod uwagę ich profesję, nieuchronnie zbliżają się do zakończenia przygody ze skokami narciarskimi. Dla porównania Adam Małysz, w momencie zakończenia przez siebie kariery miał niespełna 34 lata. Oczywiście w skokach narciarskich zdarzają się wyjątki, jak choćby Noriaki Kasai, który dalej zawodowo skacze, mimo że ma już 48 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włosi zaprojektowali nowego Malucha. W ojczyźnie też za nim zatęsknili?
  2. Sony może szykować prawdziwą rewolucję. Wszyscy fani PlayStation 5 powinni zacierać ręce
  3. Narzeczona Artura Szpilki pokazała się roznegliżowana w sieci. Fani oszaleli, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  4. Wielka tragedia obiegła świat. Uwielbiana legenda przegrała z ciężką chorobą, wychowała całe miliony
  5. Mariusz Pudzianowski wygadał się przed tysiącami Polaków. Jest w związku, wszystko ogłosił w sieci
  6. Była obiektem drwin, więc schudła 100 kg. W dniu ślubu swojego eks wyglądała lepiej niż panna młoda

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News