Kamil Stoch Piort Żyła
Instagram - Kamil Stoch
Autor Łukasz Kowalski - 15 Lipca 2020

Kamil Stoch i Piotr Żyła mają wspólną tajemnicę. Połączył ich nie tylko sport, mało kto o tym wiedział

Kamil Stoch i Piotr Żyła razem z pozostałymi zawodnikami polskiej kadry skoczków narciarskich obecnie przebywają na zasłużonych urlopach. Ostatnie tygodnie spędzili na zgrupowaniach w kraju i za granicą. Jednak niewiele osób wie, że dwóch czołowych Polskich zawodników zna się ze sobą od bardzo dawna.

Kamil Stoch i Piotr Żyła wraz z pozostałymi zawodnikami Polskiej kadry skoczków ostatnie tygodnie spędzili na obozach przygotowawczych przed kolejnymi sezonami Letniego Grand Prix i Pucharu Świata. Polscy zawodnicy wspólnie trenowali w Zakopanem, Szczyrku, Wiśle i w austriackim Villach.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Wielka radość w domu Adama Małysza. Córka przekazała radosną informację, w końcu się doczekała
  2. Przywoziliśmy je niemal kartonami. Czesi przestają produkować jeden z ulubionych słodyczy Polaków
Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzutyPoważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzutyCzytaj dalej

Kamil Stoch i Piotr Żyła zają się od dawna

Treningowe skoki polskich zawodników w Wiśle miał okazję obserwować prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz. Działacz wyznał, że najlepiej prezentują się właśnie Stoch i Żyła, któremu nawet udało się przeskoczyć obiekt im. Adama Małysza.

- Jestem pod wrażeniem dyspozycji Kamila Stocha. Niektóre z jego prób są niemal perfekcyjne, z pięknym lotem i nienagannym lądowaniem - zdradził w rozmowie z portalem zarządca skoczni w Beskidach. - Piotr Żyła przeskoczył obiekt, ale dla bezpieczeństwa podparł lądowanie. Miało to miejsce przy sprzyjającym wietrze pod narty - wyznał Wąsowicz.

Obecnie polscy zawodnicy dostali od sztabu szkoleniowego kilka dniu urlopu, aby mogli odpocząć przed zbliżającymi się zawodami Letniego Grand Prix i Pucharu Świata. Stoch pochwalił się niedawno z fanami zdjęciem, na którym pokazuje, w jaki sposób spędza wolne chwile. Trzykrotny mistrz olimpijski postawił na narty wodne.

Piękna siatkarka wraca na polskie parkiety. Fani jej gry i urody już nie mogą się doczekać (FOTO)Piękna siatkarka wraca na polskie parkiety. Fani jej gry i urody już nie mogą się doczekać (FOTO)Czytaj dalej

Wspólna młodość Kamila Stocha i Piotra Żyły

Mało spośród kibiców wie, że Stoch i Żyła znają się od dziecka. W sieci można znaleźć reportaż telewizyjny, na którym widać przyszłych medalistów mistrzostw świata siedzących ramię w ramię przed Wielką Krokwią w Zakopanem. Na nagraniu sprzed niemal 20 lat przyszli wtedy reprezentanci Polski opowiadają o swoich marzeniach związanych ze skokami narciarskimi.

Jakby tego było mało, zawodnicy spotkali się także na ścieżce swojej edukacji. Stoch pochodzący z Zębu niedaleko Zakopanego i Żyła wychowany w Wiśle uczęszczali do tej samej klasy w zakopiańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, którego obaj są absolwentami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo
  2. Banknot 100 złotych wart nawet kilka razy więcej. Można zarobić ogromne pieniądze
  3. Szokujący wpis Marcina Gortata na Instagramie. Momentalnie spotkał się z falą krytyki, niezrozumiałe zachowanie
  4. Kultowy klub o krok od awansu do polskiej Ekstraklasy. Mogą awansować za tydzień, trzeba spełnić jeden warunek
  5. Szokujący wpis Marcina Gortata na Instagramie. Momentalnie spotkał się z falą krytyki, niezrozumiałe zachowanie
  6. Była obiektem drwin, więc schudła 100 kg. W dniu ślubu swojego eks wyglądała lepiej niż panna młoda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News