Kamil Stoch
YouTube TVP Sport
Autor Piotr Mika - 15 Października 2020

Kamil Stoch oszukany na wielkie pieniądze? Skoczek wydał oświadczenie, poznaliśmy całą prawdę

Kamil Stoch wraz z innymi polskimi skoczkami przygotowuje się do kolejnych wyzwań w zawodach Pucharu Świata, który rusza już za niewiele ponad miesiąc. Pojawiło się jednak sporo spekulacji na temat tego, że polski skoczek nie otrzymał jeszcze wszystkich nagród za zwycięstwa w poprzednim sezonie. Teraz zawodnik postanowił wszystko wyjaśnić.

Kamil Stoch to jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników, który w swojej karierze zebrał już wiele trofeów i z pewnością nie może narzekać również na nagrody finansowe. Pojawiły się jednak spekulacje, że nasz skoczek nie otrzymał pieniędzy za swój ostatni triumf - zwycięstwo w skróconym tegorocznym Raw Air.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Światowe media podały druzgocącą informację. Cristiano Ronaldo ma koronawirusa
  2. Dopiero po 81 latach odkryto niezwykły skarb. Znaleziono go w belce stropowej w trakcie remontu
  3. Justyna Żyła ośmieszyła Piotra Żyłę na oczach całej Polski? Chodzi o jej zdjęcia, fani nie mają wątpliwości (FOTO)
Polskie media przekazały dramatyczne informacje. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz, Polacy w żałobiePolskie media przekazały dramatyczne informacje. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz, Polacy w żałobieCzytaj dalej

Kamil Stoch wydał specjalne oświadczenie

Na początku 2020 roku odbyła się 4. edycja turnieju Raw Air, odbywającego się w Norwegii cyklu, który jest również częścią Pucharu Świata. Ze względu na rozwijającą się pandemię koronawirusa Raw Air zostało skrócone z 16 do 9 konkursów (do punktacji wliczają się również kwalifikacje zwane prologami).

Po podliczeniu dotychczas zdobytych punktów okazało się, że zwycięzcą został Kamil Stoch. Nie odbyła się jednak żadna ceremonia wręczenia trofeum, a później pojawiły się nawet spekulacje o tym, że Polak nie otrzymał oni jego, ani też nagrody pieniężnej. Nasz skoczek postanowił, że należy uciąć wszelkie spekulacje.

Kamil Stoch zaliczył upadek na treningu. Kibice zamarli, upadł na brzuch tuż po oddaniu skokuKamil Stoch zaliczył upadek na treningu. Kibice zamarli, upadł na brzuch tuż po oddaniu skokuCzytaj dalej

Kiedy Kamil Stoch otrzyma należne mu trofeum?

Okazuje się, że polski zawodnik otrzymał nagrodę za zwycięstwo w Raw Air. Kwota została pomniejszona proporcjonalnie do liczby nieodbytych konkursów (Kamil Stoch otrzymał 33 tys. euro zamiast przewidzianych 60 tys.). Prawdą jednak jest, że wciąż czeka on na pamiątkowy "talerz". - [...] W tym roku nie udało nam się dokończyć zaplanowanej na 16 serii rywalizacji i niespodziewanie okazało się, że po dziewięciu rozegranych seriach jestem zwycięzcą. Nagroda finansowa została pomniejszona proporcjonalnie do ilości startów ale pieniądze otrzymałem bardzo szybko. Inaczej sprawa wygląda z tym co nazwaliście talerzem - czytamy w oświadczeniu na Facebooku.

- Nie było żadnej dekoracji ani też nie dotarł do mnie w inny sposób. Liczę, że trafi w moje ręce przy okazji zawodów Pucharu Świata. Myślę, że to dobry moment by przyznać, że to na nim zależy mi najbardziej, bo powstaje miejsce gdzie każdy z Was będzie mógł go zobaczyć. I to nie tylko "talerz" ale dziś miało być o Raw Air. Dlaczego to trofeum jest wyjątkowe? Nie boję się określenia: dzieło sztuki. Metaforycznie oddaje charakter imprezy, jest "surowy", ciemny jak skandynawska noc i... ciężki. To najcięższy z pucharów jakie zdobyłem (prawie 12 kg), a uzbierałem ich z kilkaset - wyjaśnił Kamil Stoch, sugerując przy okazji, że powstanie miejsce, w którym każdy będzie mógł podziwiać jego trofea.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel
  3. Narzeczona Artura Szpilki pokazała się roznegliżowana w sieci. Fani oszaleli, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  4. Wielka tragedia obiegła świat. Uwielbiana legenda przegrała z ciężką chorobą, wychowała całe miliony
  5. Mariusz Pudzianowski wygadał się przed tysiącami Polaków. Jest w związku, wszystko ogłosił w sieci
  6. Dramatyczne wieści z WHO. Trwa walka z czasem. Cały świat wrócił do punktu wyjścia, nie jest dobrze

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News