Kamil Stoch wywiad
screen - youtube.com/Eurosport Polska
Autor Łukasz Kowalski - 15 Listopada 2020

Kamil Stoch zadziwił Polaków. Wyjawił, co jest dla niego ważniejsze od sportu, nikt nie mógł się spodziewać takich słów

Kamil Stoch już w przyszłym tygodniu rozpocznie swój osiemnasty sezon w Pucharze Świata. Przed kolejnym sezonem Stoch pokusił się kilka słów szczerości. Lider reprezentacji Polski wskazał swoje priorytety życiowe. Wielu kibiców może się zdziwić, ale dla utytułowanego skoczka, to nie sport jest w życiu najważniejszy. Chodzi o jego rodzinny dom.

Kamil Stoch razem z kolegami z reprezentacji nie może się już doczekać startów w nowym sezonie Pucharu Świata. W piątek na skoczni w Wiśle rozpocznie się inauguracyjny weekendu nowego sezonu Pucharu Świata. Stoch rozpocznie swój osiemnasty sezon wśród najlepszych skoczków na świecie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Właśnie podano druzgocącą informację. Nie żyje zasłużony polski piłkarz, jego mecze śledziło wielu Polaków
  2. Żona Krawczyka przekazała smutną wiadomość. Fani muzyka są załamani, już go więcej nie zobaczymy na scenie?
  3. Jerzy Brzęczek zdradził, kto stanie w bramce reprezentacji Polski. Duże zaskoczenie, wielka zmiana
Przed chwilą ogłoszono druzgocącą informację. Nie żyje legendarny piłkarz, był idolem tysięcy osóbPrzed chwilą ogłoszono druzgocącą informację. Nie żyje legendarny piłkarz, był idolem tysięcy osóbCzytaj dalej

Kamil Stoch pokusił się o chwile szczerości

Trzykrotny polski mistrz olimpijski w najbliższym sezonie będzie miał szansę wygrać ostatni brakujący w kolekcji medal. Stoch na swoim koncie ma mistrzostwo olimpijskie, mistrzostwo świata, Kryształową Kulę, wygraną w Turnieju Czterech Skoczni. Jedyne czego mu brakuje w kolekcji to złoty medal mistrzostw świata w lotach. Te mają się odbyć w Planicy w pierwszej połowie grudnia.

Przed startem nowego sezonu Stoch udzielił szczerego wywiadu, w którym poruszył kilka istotnych dla siebie kwestii. Na kanale youtubowym swojego sponsora opowiedział o swojej drodze do sukcesu.

- Dom to mój życiowy fundament, oprócz wiary. Dom to mój azyl i totalne schronienie, tam uciekam przed moim dość otwartym życiem. Praca na skoczni wiąże się z tym, że jestem pociągany w różne kierunki i proszony o różne rzeczy. W domu mogę być sobą, tam nikt mnie nie ocenia i niczego nie narzuca. Tam mogę być mężem i gospodarzem - zaznaczył lider reprezentacji Polski w skokach narciarskich.

W rozmowie Stoch powiedział, że to nie sport, któremu poświęcił całe swoje życie, jest dla niego głównym priorytetem. Wielu fanów po tej wypowiedzi mogło się zdziwić, patrząc szczególnie na perfekcjonizm, z jakim zawodnik podchodzi do swoich występów na skoczni.

- Małżeństwo i dom stawiam zdecydowanie ponad sukcesy sportowe. W latach młodości myślałem zupełnie inaczej, skupiałem się tylko na wynikach na skoczni. Jakim byłem skoczkiem, takim byłem człowiekiem. Z wiekiem nabrałem doświadczenia. Sukcesy sportowe są na chwilę. Po zwycięstwach zjawia się masa doradców i ludzi, którzy klepią cię po plecach. W słabszych momentach zostaje dosłownie kilka osób, które zostają do końca życia - zaznaczył polski mistrz świata z 2013 roku.

Robert Lewandowski ma nowy pseudonim. Ksywa pasuje do niego jak ulał (WIDEO)Robert Lewandowski ma nowy pseudonim. Ksywa pasuje do niego jak ulał (WIDEO)Czytaj dalej

Stoch zdradził, że to nie sport jest dla niego największym priorytetem

W rozmowie Stoch poruszył także kwestię swojego małżeństwa. Skoczek od 10 lat jest żonaty z Ewą Bilan-Stoch. Zawodnik zdradził, że to właśnie rodzina oraz wiara są teraz jego fundamentami życiowymi.

- Śmieję się, że Bóg stawiał przede mną wiele życzliwych osób, ale w przypadku żony postawił anioła stróża. Dosłownie i w przenosi. Dzięki temu mogłem jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła, budując pewność siebie w domu, a nie na skoczni - powiedział Stoch.

- Musiałem długo czekać na sukces. W wieku 11-12 lat skakałem bardzo dobrze, ktoś nazwał mnie nawet "złotym dzieckiem". Później pogubiłem się w wieku dojrzewania, kiedy jest mnóstwo dróg i wzorców do wyboru. Człowiek jest młody i nie wie, co będzie dla niego najlepsze. Tutaj warto oprzeć się na najbardziej życzliwych nam osobach. Zaufać im i swojej intuicji, a następnie wszystko jest w naszych rękach. Pozostaje ciężka praca, wytrwałość i wiara w sukces - powiedział Stoch w rozmowie z firmą Blachotrapez.

- Miewałem chwile zwątpienia. Zazwyczaj działo się to po nieudanych zawodach, bądź po wielu miesiącach bezskutecznego szlifowania danego elementu technicznego. Wtedy budowałem wartość samego siebie tylko wynikami na skoczni. [...] Tak do tego podchodziłem, chciałem rzucić skoki, ale po chwili refleksji zdawałem sobie sprawę, że skokom poświęciłem całe życie i nie posiadam żadnego innego fachu. Dawałem sobie chwilę i po jakimś czasie następował moment przełamania, po którym przychodził drobny sukces dający powrót na obraną drogę - zdradził trzykrotny mistrz olimpijski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już dziś w nocy wystartuje pierwsza załogowa misja SpaceX Crew-1. Historyczny moment obejrzą miliony widzów
  2. Nowa wiadomość od PKO BP ucieszy nie tylko klientów banku. Polacy w końcu się doczekali
  3. Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jana Tomaszewskiego, złapaliśmy się za głowy. To wielka gwiazda telewizji
  4. Anna Lewandowska dodała wymowne zdjęcie. Fani oszaleli, rodzina się powiększyła? (FOTO)
  5. Łukasz Fabiański nie mógł dłużej milczeć. Zabrał głos ws. sytuacji w Polsce, ważne słowa polskiego bramkarza
  6. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
  7. Problem dotyczy dużej grupy Polaków. Tylko do 5 grudnia można ubiegać się o odszkodowania

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News