Kamil Stoch
nordphoto / Mauelshagen/Imago Sport and News/East News
Autor Piotr Mika - 17 Czerwca 2020

Rywal Kamila Stocha rzucił mu wyzwanie. Buńczuczna deklaracja skoczka

Kamil Stoch od lat zaliczany jest do grona faworytów w kolejnych edycjach Pucharu Świata. Nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie, o ile pandemia koronawirusa pozwoli na jego rozegranie. Stoch musi jednak mierzyć się z wieloma świetnymi zawodnikami, a jeden z nich jasno zadeklarował walkę o kolejną Kryształową Kulę.

Sezon 2019/2020 zakończony przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa wygrał Austryjak Stefan Kraft. Najlepszy z polskich skoczków, Kamil Stoch, nie może zaliczyć go do najbardziej udanych, gdyż zakończył go na 5. lokacie, ustępując nawet koledze z kadry, Dawidowi Kubackiemu, który był 4.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Wielki dzień w życiu Adama Małysza. "Orzeł z Wisły" aż otworzył szampana (FOTO)
  2. Są ofiary, w tym dzieci. Łzy same napływają do oczu. Porażająca strzelanina. Dramatyczne wieści prosto z Rosji
Nie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Był jedną z ikon sportuNie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Był jedną z ikon sportuCzytaj dalej

Kamil Stoch ma się czego obawiać?

O tym jak zacięta jest rywalizacja w skokach narciarskich wszyscy wiemy, gdyż żaden z zawodników nie zdołał w ostatnich latach zdominować na Pucharu Świata, a co zdobywca Kryształowej Kuli zmienia się co roku. W gronie faworytów do zwycięstwa w przyszłym sezonie jest również Ryoyu Kobayashi, który wprost zapowiedział, że zamierza walczyć o triumf w Pucharze Świata. Kadra Japonii właśnie rozpoczęła przygotowania do nadchodzącego sezonu. – Cieszę się z powrotu. Czuję się całkiem nieźle. W ubiegłym tygodniu trenowaliśmy na skoczni średniej, aby przyzwyczaić się do obciążeń. Co prawda do zimy jeszcze sporo czasu, lecz już teraz wiem, że moim głównym celem będzie zdobycie Kryształowej Kuli – powiedział 23-latek, cytowany przez serwis "skijumping.pl".

Kobayashi ma już na koncie jedną Kryształową Kulę, zdobytą w sezonie 2018/2019. Wtedy lider kadry Japonii okazał się bezkonkurencyjny i seryjnie wygrywał kolejne zawody Pucharu Świata. Dzięki temu stał się pierwszy zwycięzcą tego cyklu spoza Europy.

Poważny wypadek znanego sportowca. Z miejsca wypadku zabrał go śmigłowiec ratunkowy (FOTO)Poważny wypadek znanego sportowca. Z miejsca wypadku zabrał go śmigłowiec ratunkowy (FOTO)Czytaj dalej

Kolejny sezon ma być lepszy

24-letni skoczek w sezonie 2019/2020 nie poradził sobie już tak dobrze, choć wciąż lepiej od Kamila Stocha. Kobayashi na koniec przerwanych przedwcześnie zawodów Pucharu Świata zajął 3. lokatę, z czego był wyraźnie niezadowolony. Teraz jednak stara się on skupić na nadchodzącej przyszłości. – Było wiele rzeczy, których do końca nie mogłem zrozumieć, ale nie chcę tego rozpamiętywać. Teraz, gdy musiałem przebywać w domu, ciężko trenowałem, budując dyspozycję fizyczną. Jeśli wydajnie spędziło się ten czas, można cieszyć się dobrymi skokami - powiedział Japończyk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojsko może cię wezwać do wykonania świadczenia osobistego pod groźbą kary. Zawiadomienia już rozsyłane
  2. Zmiany w zasadach kwarantanny. Decyzja ucieszy osoby wracające do pracy
  3. Tak wygląda nadzieja polskiego sportu. Ma dopiero 19 lat, a już ośmiesza znanych przeciwników
  4. Robert Lewandowski ogłosił decyzję, na którą czekał każdy kibic. Padła bardzo ważna deklaracja
  5. Wstrząsające doniesienia o patogwieździe FAME MMA. Omal się nie wykończyła
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News