Kamil Stoch
YouTube TVP Sport
Autor - 18 Października 2020

Na jaw wyszła prawda na temat religii Kamila Stocha. Nieprawdopodobne, mało który młody człowiek może tak o sobie mówić

Kamil Stoch to wybitny polski sportowiec, który swoimi osiągnięciami dorównał samemu Adamowi Małyszowi. Skoczek z Zębu nie ukrywa, że w jego sukcesach pomaga mu jego wiara. Dla niektórych kwestia wyznania jest czymś prywatnym, jednak lider naszej kadry skoczków od zawsze otwarcie mówił o swojej wierze.

Kamil Stoch może być wzorem dla wielu młodych sportowców. Gdy wydawało się, że po odejściu Adama Małysza na długo w Polsce zabraknie sukcesów w skokach narciarskich, Kamil Stoch przyniósł nam nie mniej radości dzięki swoim wygranym w największych światowych imprezach. Jednak dla niektórych może on być wzorem również w sferze prywatnej.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Leo Messi jednak w Manchesterze City? Szejkowie mają plan, nie chcą czekać do końca kontrakt
 2. Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, "Boczek" z Kiepskich
 3. Mało kto zna prawdę o tajnej działalności Adama Małysza. Prawie nikt już nie pamięta
Patogwiazda Fame MMA pokazała swoją intymność w sieci. Wrzuciła zdjęcie, pokazała za dużo (FOTO)Patogwiazda Fame MMA pokazała swoją intymność w sieci. Wrzuciła zdjęcie, pokazała za dużo (FOTO)Czytaj dalej

Kamil Stoch nie wstydzi się Boga

Pochodzący z Zębu skoczek od wielu lat daje radość kibicom w całej Polsce, sięgając po kolejne triumfy w Pucharze Świata, mistrzostwach świata czy igrzyskach olimpijskich. Część kibiców mogła nie zwrócić nawet uwagi na to, że Kamil Stoch genezy swoich sukcesów nie upatruje tylko w talencie i ciężkiej pracy, ale również miłości do Boga, z którą się nie kryje.

- Pewien znajomy ksiądz kiedyś mi powiedział, że jeśli Bóg jest w naszym życiu na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu. Ja trzymam się tej zasady i myślę, że to mi bardzo pomaga - mówi otwarcie Kamil Stoch. Polski skoczek cieszy się, że rodzice wychowali go w myśl tradycyjnych wartości oraz silnej wierze katolickiej.

Adam Małysz pławi się w niesamowitych luksusach. Posiadłość za miliony, zwykły Polak mógłby tylko pomarzyćAdam Małysz pławi się w niesamowitych luksusach. Posiadłość za miliony, zwykły Polak mógłby tylko pomarzyćCzytaj dalej

"Każdy skok oddaję Bogu"

Kamil Stoch nie boi się mówić o tym, że również w jego karierze sportowej Bóg jest dla niego bardzo ważny. - Zawsze żegnam się przed wyjściem na belkę. Tak robię od małego. I to nie wynika ze strachu, tylko jest znakiem wiary. Każdy skok oddaję Panu Bogu. Nie wstydzę się tego - przyznaje polski skoczek.

Jednym z głównych zasad jacy powinni przestrzegać katolicy jest udział w niedzielnej mszy świętej. Dla skoczków, którzy bardzo często rywalizują w weekendy na skoczniach całego świata, jest to bardzo trudne. Kamil Stoch stara się jednak wtedy modlić w pokoju hotelowym, lub już na skoczni.

Co więcej, gdy skoczek ponosi porażki, tym bardziej zwraca się do Boga i nie obwinia go za swoje niepowodzenia. - Kiedy coś mi się nie udaje, oddaję się pod opiekuńcze skrzydła Pana Boga. Wiem wtedy, że jest przy mnie, czuję to - zdradza Kamil Stoch.

Źródło: pomponik.pl

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Ostatni wpis Dariusza Gnatowskiego wyciska łzy. Aż trudno uwierzyć, mówi o nim wszystko
   2. Energia jądrowa jednak dla Polski? Ważne porozumienie, historia dzieje się na naszych oczach
   3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
   4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
   5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
   6. Możesz zapłacić nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli samochodów pójdą ostro w górę
   7. Prof. Simon nie zostawił suchej nitki na antycovidovcach. “Trzeba pomocy psychiatrycznej”

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News