Kamil Stoch
Facebook Kamil Stoch
Autor Mateusz Dziubiński - 19 Marca 2020

Kamil Stoch zakończy karierę? Eksperci nie mają wątpliwości, wyjście jest jedno

Kamil Stoch w zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa sezonie zajął wysokie 5 miejsce. Najlepszy polski skoczek ostatnich lat zmartwił jednak setki tysięcy fanów niedawną wypowiedzią na temat swoich planów na nadchodzące miesiące. Eksperci są zgodni co do przyszłości najlepszego skoczka Polski ostatnich lat.

Kamil Stoch kolejny już sezon zakończył w ścisłej czołówce Pucharu Świata. Tym razem nasz mistrz uplasował się na piątym miejscu. Od kilku sezonów lider naszej kadry nie schodzi poniżej bardzo wysokiego poziomu, jaki sam sobie wyznaczył znakomitymi startami na najważniejszych imprezach. Ostatnio jednak przez słowa samego zawodnika, głośno zrobiło się o możliwości zakończenia przez niego kariery w ciągu najbliższych miesięcy. Uznani eksperci związani od lat ze światem skoków narciarskich nie mają wątpliwości co do przyszłości Stocha.

Robert Lewandowski ujawnia kulisy negocjacji z Realem. Polak rozmawiał z samym RonaldoRobert Lewandowski ujawnia kulisy negocjacji z Realem. Polak rozmawiał z samym RonaldoCzytaj dalej

Kamil Stoch zaniepokoił kibiców sugerując, że może zakończyć karierę w ciągu najbliższych miesięcy

Podczas niedawnego czatu z kibicami na portalu Instagram, jeden z kibiców zapytał Stocha, jak długo ten zaczyna jeszcze skakać. Enigmatyczna wypowiedź zawodnika wywołała lawinę przypuszczeń i spekulacji.

- Póki co zamierzam dokończyć ten sezon, potem odpocząć i zastanowić się nad wszystkim - podkreśli Kamil Stoch

Zdaniem ekspertów wypowiedź Stocha jest wymijająca, ale nie świadczy o chęci zakończenia przez niego kariery już w tym momencie. Zbliża się bowiem wielka impreza, na której nasz reprezentant chciałby zaistnieć i dorzucić do kolekcji kolejne zaszczytne trofeum.

Przygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochanąPrzygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochanąCzytaj dalej

Eksperci są zgodni co do przyszłości Kamila Stocha

Zapytani o słowa Stocha dwaj cenieni eksperci uspokajają kibiców. W rozmowie z serwisem WP SportoweFakty Wojciech Fortuna i Rafał Kot stwierdzili zgodnie, że nasz czempion będzie skakał co najmniej do igrzysk olimpijskich w Pekinie 2022

- Bądźmy spokojni o Kamila. Te najbliższe dwa lata do igrzysk olimpijskich na pewno będzie jeszcze skakał i walczył. Różne były głosy. Słyszałem takie opinie, że może powie już "dość", ale tutaj nie ma żadnych przeszkód. Jest tak doświadczony i ma taką rutynę, że nie musi być już w formie przez cały sezon. Wybierze sobie parę konkursów czy mistrzowskich imprez, które będzie chciał wygrać. Myślę i wierzę w to, że Kamil jeszcze wywalczy jeden, a może nawet dwa medale olimpijskie - powiedział Wojciech Fortuna, legendarny mistrz olimpijski z Sapporo z 1972 roku.

- Jeśli chodzi o Kamila - tak samo zresztą jak o Dawida, Piotrka czy Maćka - to śmiało możemy myśleć że będą skakać do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Stan ich zdrowia jest bardzo dobry. Poważne kontuzje ich omijały. Jeśli będą dalej umiejętnie prowadzeni, to spokojnie do igrzysk powinni wytrzymać - powiedział z kolei Rafał Kot, były fizjoterapeuta kadry i ekspert telewizyjny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  2. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni
  3. Robert Lewandowski ujawnia kulisy negocjacji z Realem. Polak rozmawiał z samym Ronaldo
  4. Koszmarna śmierć byłego mistrza kraju. Zmarł w bardzo młodym wieku, osierocił malutką córeczkę
  5. Gwiazdor Juventusu złamał kwarantannę. Chciał opuścić kraj, czeka go surowa kara
  6. Gessler pojęła co Polacy robią podczas kwarantanny i nie wytrzymała. Ma upokarzające plany

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News