Kamil Stoch Puchar Świata
FABRICE COFFRINI/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 19 Grudnia 2020

Znamy nową kwalifikację generalną Pucharu Świata. Wielki awans Kamila Stocha, świetne miejsca Polaków

Kamil Stoch w sobotę po raz kolejny pokazał, że świetnie czuje się na skoczni w Engelbergu. Polak zaliczył swoje 10. podium na Gross-Titlis-Schanze. Polak w sobotę przegrał jedynie z liderem Pucharu Świata Halvorem Egnerem Granerudem. Dzięki fantastycznemu występowi trzykrotny mistrz olimpijski zaliczył ogromny awans w klasyfikacji generalnej. Pozostali z Polaków, także mają powody do zadowolenia.

⦁ Kamil Stoch w sobotę zajął drugie miejsce podczas zawodów w Engelbergu
⦁ Polak już po raz 10 stanął na podium na Gross-Titlis-Schanze
⦁ Wielki awans Stocha w klasyfikacji generalnej
⦁ Polacy w czołówce Pucharu Świata

Kamil Stoch po raz kolejny pokazał, że czuje się bardzo dobrze na skoczni w Engelbergu. Trzykrotny mistrz olimpijski w sobotę zaliczył swoje 10. podium na Gross-Titlis-Schanze. Przegrał jedynie z liderem Pucharu Świata Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem.

Polacy od samego początku weekendu w Engelbergu pokazali, że są w naprawdę dobrej formie. W piątek Stoch podczas treningu nawet skoczył 2 metry poza rekord skoczni. W sobotnim konkursie tylko potwierdził swoją dyspozycję.

Kamil Stoch z potężnym awansem w klasyfiacji generalnej Pucharu Świata

Trzykrotny mistrz olimpijski dwukrotnie skoczył w sobotę 134 metry. Dalej skakał od niego tylko Granerud, który skakał 133,5 i 138 metrów. Obaj skoczkowie najlepiej poradzili sobie w niezwykle trudnych warunkach i silnym wiatrem z tyłu skoczni.

- Nareszcie - powiedział zadowolony Stoch po sobotnim konkursie przed kamerami Eurosportu. - Pod względem technicznym wszystko było w porządku. Jest coś, co mogłoby być lepiej. Ale nie będę narzekał - dodał.

Wielki sukces Kamila Stocha. Polak rewelacyjny w trakcie konkursu, świetny dzień dla polskich skokówWielki sukces Kamila Stocha. Polak rewelacyjny w trakcie konkursu, świetny dzień dla polskich skokówCzytaj dalej

Z dobrej strony pokazali się także pozostali podopieczni trenera Michala Doleżala. Piotr Żyła był piąty, Andrzej Stękała siódmy, a Dawid Kubacki dziesiąty. Do drugiej serii awansował także Aleksander Zniszczoł, który ostatecznie był 25. Jedynie Klemensowi Murańce nie udało się dostać do serii finałowej.

Dzięki swojemu fantastycznemu występowi Stoch zaliczył wielki awans w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak awansował z 18. na 10. pozycję. Po sobotnim konkursie ma na koncie 142 punkty.

Bardzo dobre skoki Polaków w Engelbergu

Liderem pozostaje Granerud, który uzbierał w obecnym sezonie już 500 punktów. Drugi Niemiec Markus Eisenbichler, który triumfował w dwóch pierwszych konkursach sezonu, traci do niego już 117 punktów. Podium uzupełnia Robert Johansson, który ma na koncie 220 punktów.

Spory awans zaliczył także Piotr Żyła. Po sobotnim konkursie zyskał cztery pozycje i obecnie jest na czwarty miejscu z dorobkiem 178 punktów. Pięć "oczek" mniej ma kolejny w klasyfikacji generalnej Dawid Kubacki.

Największy awans w klasyfikacji generalnej spośród Polaków zaliczył Andrzej Stękała. Przed konkursem był na 32. miejscu, a dzięki swojemu świetnemu występowi zyskał 12 pozycji i obecnie jest 20. z dorobkiem 72. punktów.

Polacy będą mieli okazję do kolejnej poprawy swojej pozycji w klasyfikacji generalnej w niedzielę. Drugi tegoroczny konkurs w Engelbergu rozpocznie się o godzinie 16.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News